Deklaracja dostępności
Kultura

Prace 14 fotografów prezentuje Miejska Galeria Sztuki

Do 24 maja w Miejskiej Galerii Sztuki podziwiać można prace fotograficzne czternastu hobbystów patrzących na otaczający nas świat okiem obiektywu. To kolejna w tym roku wystawa organizowana przez Miejską Galerię Sztuki, tym razem jednak dobór uczestników wystawy nie jest przypadkowy. Autorami prac jest bowiem grupa osób, która z Galerią oraz z Miejską Biblioteką Publiczną współpracuje od lat.

Wśród osób wystawiających fotografie znajdują się: Sławomir Cabała, Marek Dudek, [Jan Dutka], Krystian Jaworz, Bogusław Juszkiewicz, Dorota Kowalska, Justyna Kurek Lidia Sułkowska, Maciej Sułkowski, Bogdan Skrzekut, Krystyna Trzupek, Maria Trzupek, Robert Widzisz oraz Paweł Zelek.

A tak o wystawie pisze jej kurator i współuczestnik Marek Dudek:

Obecna wystawa jest dziełem zbiorowym. Oznacza to, że każdy z autorów prezentuje to, co dla niego najbliższe i najważniejsze. Duża część wystawy dotyczy Beskidu Wyspowego. Jego niepowtarzalnych klimatów porannych mgieł, wysp, które górują nad zatopionymi dolinami. To kolejny dowód na niepowtarzalny urok tego regionu i trafne nazwanie tej części Beskidów.

Drugą część wystawy zajmują fotografie ocalające od zapomnienia to, co było. Są więc zdjęcia architektury drewnianej, innego, trudnego życia na roli i z roli. Są portrety osób, które żyły inaczej, wolniej, spokojniej i piękniej z wartościami tamtej epoki….

Dla równowagi geograficznej część zdjęć to fotografie „z dalekiego świata”. Zdjęcia z egzotycznej pustyni, z Ameryki, do której kiedyś „za chlebem” wędrowali nasi dziadowie. Z wypraw, na których gonimy swoje marzenia.

Dobrze się stało, że powstał taki kontrast, bo jest to jeszcze jeden dowód na to, że ani pejzażu ani charakteru nie powinniśmy się wstydzić.

Wystawę zwiedzać można online lub odwiedzając Galerię. Link do wirtualnego spaceru poniżej:

https://view.genial.ly/608aac1990dc7b0d8a0f800c/interactive-image-wystawa-w-galerii sztuki?fbclid=IwAR2mjt7D_CCrgBByWwIecRPjo4iLnm5VXnKb0rK8Zkrmed5RcJobxDjrP5E

 

Wróć do góry