Turystyka i Sport

Podwójne Mistrzostwo Polski Limanowskich Cheerleaderek

W dniach 6-9 maja br.  w Kieleckim Teatrze Tańca odbyły się IV Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu Sportowym organizowane przez Polski Związek Sportowy Cheerleadingu, Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders, we współpracy z Urzędem Miasta Kielce, Kieleckim Teatrem Tańca oraz Polską Federacją Tańca. Przez 4 dni rywalizowało ponad 2500 zawodników z ponad 50 miast Polski w dywizjach CHEER, PERFORMANCE CHEER oraz POM DANCE PREMIER i ELIT. W wydarzeniu nie zabrakło również Zespołu Cheerleaders ARS z Limanowej.

W czwartek 6 maja dwie drużyny stanęły na najwyższym stopniu podium zdobywając Mistrzostwo Polski w dywizjach :

CHEER GROUP STUNT ALL GIRL JUNIOR MŁODSZY L3 – skład zwycięskiej  drużyny: Gawlik Patrycja,  Długosz Katarzyna, Mrożek Patrycja, Podgórny Aleksandra, Staśko Patrycja

PERFORMANCE CHEER HIGH KICK MINI DRUŻYNY JUNIOR – skład zwycięskiej drużyny:  Małucha Amelia, Młynarczyk Wiktoria, Mrożek Julia, Mrożek Patrycja, Pażucha Weronika, Podgórny Aleksandra, Postrożna Julia, Staśko Patrycja, Witowska Anna.

W sobotę 8 maja zawodniczki z Zespołu ARS zaprezentowały się również w Dywizji GROUP STUNT ALL GIRL L4 JUNIOR.  Po bardzo trudnej konkurencji, zakwalifikowały się do finału ostatecznie zdobywając miejsce tuż za podium  co jest również dużym sukcesem. Skład drużyny to: Mrożek Julia,   Pałka Zuzanna, Puch Martyna, Sukiennik Paulina, Witowska Anna.

Drużyny do zawodów przygotowały: Anna Mordarska-Sukiennik, Kinga Bieda, Martyna Bieda.

IV Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu Sportowym zostały zorganizowane na bardzo wysokim poziomie, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego.