Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

59. Małopolski Wyścig Górski – kibicujemy biało-czerwonym kolarzom

Małopolski Wyścig Górski zawita do Limanowej już  w sobotę – 5 czerwca. Zachęcamy, by szczególnie mocno dopingować polskich kolarzy zmagających się z wymagającą trasą i walczących o najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej. Na liście startowej mamy aż 40 kolarzy polskich, z czego 36 jadących w 6 polskich zespołach oraz 4 kolarzy ścigających się w grupach zawodowych z Czech, Niemiec i Nowej Zelandii. Łącznie, w peletonie 59. Małopolskiego Wyścigu Górskiego pojedzie 180 kolarzy z 30 grup kolarskich. Reprezentują oni 5 kontynentów i 21 krajów.

W sezonie wielkich tourów warto poświęcić te kilka czerwcowych dni na śledzenie Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Szosowi pasjonaci znajdą tu wszystko, czego trzeba do sportowych emocji. I mocnych zawodników, i zróżnicowane trasy, i przepiękne małopolskie krajobrazy – zachęca Marek Kosicki, dyrektor sportowy Wyścigu.

Wszystkie aktualności i codzienne relacje z trasy wraz ze zdjęciami będą udostępniane na fan page’u Małopolskiego Wyścigu Górskiego oraz na stronie internetowej Wyścigu  https://tourofmalopolska.eu

Patronat honorowy nad Małopolskim Wyścigiem Górskim objął Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego. Partnerem głównym jest Województwo Małopolskie.

 

Wróć do góry