Turystyka i Sport

12 medali dla zawodników klubu Kyokushin Karate na Sendomeria 2021 w Sandomierzu

22 maja odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin “Sendomeria 2021” w Sandomierzu. Turniej został zorganizowany przez Sandomierski Klub Karate Shinkyokushin na czele z shihan Andrzej Orłowski. Turniej zgromadził 303 zawodników z 31 klubów. Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 25 zawodników w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych. Z zawodnikami przebywali sensei Zbigniew Gągola 3 dan (sędzia zawodów) oraz sensei Tadeusz Dyrek 1 dan (kierownik ekipy), a także licznie zebrani rodzice.

Medaliści Sendomiria 2021:

1 miejsce:

• Malec Krzysztof
  • Pękala Alan
  • Kędroń Artur
  • Kędroń Antoni

2 miejsce:

• Dyrek Szymon
  • Nowak Radosław

3 miejsce:

• Wójcik Antoni
  • Halota Tymoteusz
  • Zielonka Kacper
  • Smoleń Kajetan
  • Przechrzta Tymon
  • Nowak Wiktoria

Komentarz po Turnieju:

To nasz pierwszy start po tak długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Powoli odbudowujemy nasz rytm startowy. Rozpoczęliśmy zmagania od bardzo dobrze zorganizowanego turnieju w Sandomierzu, gdzie zawodnicy z 31 klubów różnych federacji Kyokushin walczyło o najwyższe lokaty. Był to istny przegląd kadry, zobaczyliśmy aktualną formę startową naszych zawodników, wiemy nad czym mamy pracować by następnym razem było jeszcze lepiej. Gratulacje dla medalistów! OSU!

Przy okazji chcemy gorącą podziękować firmie N.O.W.I. Sp. z o.o. Sp. k. za bezinteresowne wsparcie i pomoc, na którą zawsze możemy liczyć, a także Miastu Limanowa na czele z panem Burmistrzem Władysławem Bieda. Dziękujemy również pani mgr Kazimierze Zięba za udostępnienie sal do treningów w ZSP nr 1 oraz panu mgr Albertowi Golonka za udostępnienie sali do treningów w ZSP nr 4 w Limanowej. Jeszcze raz dziękujemy! Dōmo arigatō!

/inf. i foto.: www.karate.limanowa.pl