Deklaracja dostępności
Kultura

Wyrusz w „Literacką podróż za jedna książkę” – zaprasza MBP w Limanowej

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej otrzymała dofinansowanie z MKDNiS na zadanie „Literacka podróż za jedną książkę czyli Majka z Siwego Brzegu powraca”. Projekt to spotkania autorskie z pisarzami dla dzieci, warsztaty artystyczne promujące książkę, połączone z akcjami happeningowymi, spotkanie dla młodzieży ze znanym youtuberem Marcinem Okoniewskim, konkurs literacki w formie online na temat biblioteki marzeń, uroczyste podsumowanie w bibliotece na Siwym Brzegu, połączone z podsumowaniem konkursu, paradą bajek i warsztatami rysowania karykatur, adresowane do uczestników projektu /dzieci, młodzież, seniorzy/.

Początek tej historii to 1966 rok, kiedy to Mira Jaworczakowa miała spotkanie autorskie z czytelnikami w Limanowej, której Oddział dla Dzieci mieścił się wówczas na Siwym Brzegu. Ta wizyta zaowocowała powstaniem książki „Majka z Siwego Brzegu”, o dziewczynce z Limanowej i bibliotece na Siwym Brzegu. W ostatnim czasie MBP w Limanowej zmieniła siedzibę i z powrotem wróciła na Siwy Brzeg. To wspaniała okazja, by wrócić do tych czasów, odświeżyć wspomnienia starszych, zaznajomić młodych z tymi zdarzeniami i zachęcić do czytania.

Tematem przewodnim projektu są zmiany, które zachodzą w limanowskiej przestrzeni czytelniczej, a przewodnikiem po nich jest Majka, bohaterka książki Miry Jaworczakowej. Każde wydarzenie zaplanowane w Projekcie nosi tytuł rozdziału z książki, przez co jest ściśle z nią związane. Zarówno pisarka jak i książka jest znana małym i dużym, dlatego będzie klamrą łączącą pokolenia.

MBP zaprasza do wyruszenia w literackie ślady razem z Majką z Siwego Brzegu, na sam początek polecając lekturę książki Miry Jaworczakowej, od której wziął początek projekt.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Wróć do góry