Uroczysta sesja z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 30 kwietnia w Limanowskim Domu Kultury odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Limanowa z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Sesja była okazją do wręczenia honorowych tytułów i odznaczeń „Za zasługi dla Miasta Limanowa”.

Tytuł i odznaczenie „Za zasługi dla Miasta Limanowa” otrzymali minister Andrzej Gut-Mostowy oraz senator RP Jan Hamerski. Odznaczenia te przyznane zostały w myśl podjętych przez Radę Miasta Limanowa w dniu 27 kwietnia br. uchwał, jako dowód uznania za wspieranie przedsięwzięć służących promocji i rozwojowi Miasta Limanowa.

Odznaczenia wręczył Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda wraz z Przewodniczącą Rady Miasta Limanowa Jolantą Juszkiewicz.

Podczas sesji okolicznościowy referat, w związku z obchodzoną 230.rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja wygłosił Radny Miasta Limanowa – Adam Dębski.

Po części oficjalnej sesji miał miejsce specjalny montaż słowno-muzyczny przygotowany przez Limanowski Dom Kultury. Usłyszeć można było wiązankę polskich kompozycji w aranżacji Krystiana Jaworza w wykonaniu Limanowskiej Orkiestry Kameralnej, radosne i podniosłe marsze Orkiestry Dętej „Echo Podhala” oraz pieśni patriotyczne, nowo powstałego przy Limanowskim Domu Kultury chóru LimaNovum.