Deklaracja dostępności
O mieście

Środki ochrony i ozonatory powietrza dla jednostek OSP

W związku z panującą pandemią Urząd Miasto Limanowa wspiera działania jednostek OSP Limanowa i OSP Łososina, których celem jest zapewnienie ochrony i bezpieczeństwa mieszkańcom. Samorząd, realizując w tym zakresie zadania Wojewody Małopolskiego przekazał w ostatnim okresie czasu strażakom ochotnikom środki ochrony oraz sprzęt do dezynfekcji pomieszczeń w postaci ozonatorów powietrza.

Od początku trwania pandemii druhowie z OSP Limanowa i OSP Łososina aktywnie uczestniczą w wielu działaniach, które zapobiegają rozprzestrzenianiu się epidemii poprzez dezynfekcję miejsc publicznych, dostarczanie parafiom środków ochrony indywidualnej, a od czasu rozpoczęcia szczepień – także w transporcie osób niepełnosprawnych do punktów szczepień przeciwko Covid-19.

By działania te  prowadzone były w bezpieczny sposób działania druhów wspiera tutaj samorząd miasta. W ostatnich tygodniach do jednostek OSP Limanowa oraz OSP Łososina Górna trafiły termometry bezdotykowe, środki ochrony w  postaci maseczek, rękawiczek oraz żelów dezynfekujących, co jest pomocne w działaniach związanych m.in. z transportem osób niepełnosprawnych do punktów szczepień. Na potrzeby podejmowanych działań  druhom przekazane zostały także ozonatory powietrza, które wykorzystywane są do dezynfekcji pomieszczeń i środków transportu.

Do chwili obecnej strażacy z jednostek OSP Limanowa i OSP Łososina Górna zrealizowali 9 transportów osób niepełnosprawnych do punktów szczepień. Przypominamy, że osoby, które zdecydowały się zaszczepić i dokonały rejestracji w placówce Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ), a które jednocześnie są osobami niepełnosprawnymi, mającymi trudności z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, proszone są o kontakt telefoniczny z Urzędem Miasta Limanowa pod nr tel.: 18 337 20 54 wew. 160 lub 162 celem zorganizowania dla nich transportu.

Galeria

Wróć do góry