Deklaracja dostępności
Kultura

Skorzystaj z wirtualnej czytelni MBP w Limanowej

Z uwagi na trwającą pandemię i wprowadzone obostrzenia nie ma obecnie możliwości bezpośredniego skorzystania z oferty bibliotecznej, nie ma wolnego dostępu do półek, zamknięte są czytelnie, brak jest spotkań autorskich.  Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej przypomina jednak, że posiadając Kartę Czytelnika MBP można skorzystać z ebooków i audiobooków dostępnych za darmo w Internecie. W ich zasobach znaleźć można literackie nowości, pozycje naukowe oraz szkolne lektury.

Limanowska książnica oferuje dostęp do zasobów wirtualnej czytelni Ibuk Libra, gdzie wybierać można spośród ok. 3 000 tytułów.  Aby z nich skorzystać, wystarczy być czytelnikiem biblioteki i zgłosić się po odbiór kodu, uprawniającego do korzystania z darmowych zasobów. Skorzystać może każdy, kto jest czytelnikiem biblioteki.  Kod można odebrać u bibliotekarza lub poprzez pocztę elektroniczną – w tym celu napisać wystarczy mail na adres biblioteki: wypozyczalnia@mbp.pl lub zadzwonić pod nr tel.: 18/ 337 21 40.

Z darmowych e-książek można korzystać także w internetowej bibliotece Wolne Lektury. W jej zasobach znajdują się utwory należące do klasyki literatury polskiej oraz światowej zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Liczba tytułów dostępnych w bibliotece Wolnych Lektur na bieżąco jest ubogacana.

Wirtualne książki można pobrać za darmo na dowolne urządzenie (PC, tablet, smartfon, odtwarzacz mp3) bezpośrednio z katalogu bibliotecznego oraz zgodnie z prawem, bez żadnych ograniczeń czytać, słuchać, a nawet udostępniać innym.

Dla uczniów i nauczycieli Biblioteka poleca serwis www.lektury.gov.pl, gdzie znaleźć można wybrane tytuły z kanonu lektur szkolnych. Około trzy miliony pozycji – cyfrowych książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków, grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych oferuje również za darmo cyfrowa Biblioteka Narodowa POLONA https://polona.pl

Wróć do góry