Deklaracja dostępności
O mieście

Malowanki o Janie Pawle II dla przedszkolaków z terenu Miasta Limanowa

270 zestawów malowanek pt. „Poznaj Małopolskę Jana Pawła II” trafi do przedszkolaków z Miasta Limanowa. Miasto włączyło się w inicjatywę RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, które wraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego realizują projekt  skierowany do dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Celem podjętej inicjatywy jest zapoznanie najmłodszych z życiem, miejscami i osobami związanymi z jednym z największych Polaków współczesnej historii – Świętym Janem Pawłem II, który w październiku 2020 roku na wniosek Marszałka Województwa Małopolskiego ogłoszony został przez Watykan Patronem Małopolski.

Zestawy kolorowanek wraz z teczkami trafią do przedszkolaków na przełomie kwietnia i maja, a przez cały miesiąc maj – każdego dnia od poniedziałku do piątku o godz. 10.10  na falach radia RDN realizowany będzie jeden przypisany na dany dzień temat, z publikacji dla najmłodszych.

Z uwagi na fakt, że inicjatywę włączyło się Miasto Limanowa, kolorowanki które otrzymają przedszkolaki opatrzone będę herbem miasta.

 

Wróć do góry