Deklaracja dostępności
Kultura

„Literatura bez granic – transgraniczne związki literackie” konkurs plastyczny dla najmłodszych

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej rozpoczyna realizację pierwszej części mikroprojektu „Literatura bez granic – transgraniczne związki literackie” skierowanego do dzieci.  Stare księgi na swych stronicach mieszczą równie stare legendy…O Lechu, o śpiących rycerzach w Tatrach, i o słynnym Janosiku… Te właśnie legendy poznają dzieci ze Słowacji, a my?

My poznamy to, co najbliższe dla regionu Dolnego Kubina. Legenda o Jaskiniach Babiej Góry, o górach – Pilsko i Tanecznik i o Polskim królu i zbójnikach. Zapraszamy do zapoznania się z 3 legendami słowackimi a następnie do wykonania dowolną techniką plastyczną ilustracji związanej z jedną ze słowackich legend. Treść legend słowackich oraz regulamin konkursu znajdziecie poniżej.

Zapraszamy do przeniesienia się razem z magicznymi legendami w malowniczy region Dolnego Kubina…na wasze prace czekamy do 30 czerwca br. Prace mogą być dostarczone osobiście lub drogą pocztową. Pytania można kierować mailowo na adres instruktor@mbp.limanowa.pl , telefonicznie: 18 3372140.

Mikroprojekt jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

 

/MBP w Limanowej/

 

Pliki do pobrania

Wróć do góry