Deklaracja dostępności
O mieście

Kompleks sportowy przy ul. Kusocińskiego wspólnym przedsięwzięciem miasta i powiatu

Trwają uzgodnienia władz miasta Limanowa i powiatu limanowskiego dotyczące realizacji wspólnej inwestycji – budowy kompleksu sportowego przy ul. Kusocińskiego. Przy tzw. ścieżce zdrowia, na wysokości budynku I LO w Limanowej planowane jest powstanie kompleksu sportowego wraz z stadionem lekkoatletycznym, boiskiem piłkarskim i sześciotorową, okrężną bieżnią.

W ramach zadania na miejscu powstać ma też boisko do koszykówki, dwa korty tenisowe, wytyczone mają być miejsca do uprawiania różnego rodzaju dyscyplin lekkoatletycznych: skocznia do skoku wzwyż, koło do rzutu dyskiem i młotem, rzutnia do pchnięcia kulą, skocznia do skoku o tyczce, rzutnia do rzutu oszczepem oraz skocznia do skoku w dal i trójskoku. W ramach inwestycji planuje się wykonać trybuny – 960 miejsc zaplanowano na stadionie, a 160 miejsc – na trybunach dla sportowców.

Obok kompleksu sportowego planowana jest budowa budynków, w których mieścić się będą m.in. szatnie, łazienki i WC, pomieszczenia sędziów, gabinet lekarski oraz pomieszczenia techniczne, w tym magazyn na sprzęt. Do kompleksu dojechać będzie można ulicą Orkana, a miejscu przewidziano powstanie parkingu, który będzie mógł pomieścić 60 samochodów oraz 3 autobusy.

Kompleks ma być wspólnym przedsięwzięciem miasta Limanowa oraz powiatu limanowskiego.  Obecnie samorządy są na etapie uzgodnień co do realizacji zadania, czego efektem będzie porozumienie. Po zawarciu porozumienia i zatwierdzeniu koncepcji całej inwestycji zlecone zostanie opracowanie właściwego projektu zadania.  Środki na wykonanie prac projektowych oraz niezbędny 50-procentowy wkład własny potrzebny do realizacji inwestycji samorządy zabezpieczą po połowie, składając na zadanie wspólny wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Galeria

Wróć do góry