Deklaracja dostępności
Kultura

„Sięgać po marzenia. Siła motywacji w życiu młodego człowieka’’ – zadanie dofinansowane z programu ,,Równać szanse” realizuje MBP w Limanowej

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej wraz z grupą młodzieży rozpoczęła realizację projektu pn. ,,Sięgać po marzenia. Siła motywacji w życiu młodego człowieka’’. Zadanie otrzymało dofinansowanie z programu ,,Równać szanse” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Celem projektu jest ukierunkowanie młodzieży na rozwój osobisty, odkrywanie własnych wartości, wyznaczanie celów i dążenie do ich realizacji, umiejętność pracy w grupie, kształcenie kompetencji społecznych, rozwijanie pasji. Projekt ma zachęcić do kreatywnego i twórczego myślenia,umożliwia on też  integrację limanowskiej młodzieży.
Główną osią  projektu będzie stworzenie teledysku motywacyjnego z pozytywnym przekazem dla młodych ludzi. Tekst piosenki i scenariusz stworzy grupa projektowa. Premiera teledysku odbędzie się na uroczystej gali podsumowującej zrealizowane działania, która zaplanowana jest na sierpień br.
Na pierwszych zajęciach, które odbyły się w grupach, stworzony został kontrakt, czyli zbiór zasad które pozwolą na efektywną pracę w grupie. Młodzież zgłosiła się do projektu z własnymi celami, a z nich powstało ,,Drzewo Celów’’. Podczas spotkania nie zabrakło zabaw integracyjnych, kreatywnych zadań oraz omówiony został plan działania na kolejne miesiące.
Kolejne spotkanie to warsztaty z montażu filmów i spotkanie motywacyjne z youtuberem Marcinem Okoniewskim, autorem videobloga ,,Okoń w sieci’’.

Galeria

Wróć do góry