Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Parking przy Bazylice do dyspozycji kierowców

W niedzielę 14 marca kierowcy po raz pierwszy korzystać mogli z miejsc parkingowych na wielopoziomowym parkingu przy limanowskiej Bazylice. Dzięki nowej inwestycji w samym centrum miasta przybyło 250 miejsc parkingowych.

Od godz. 6.00 rano parking po raz pierwszy wypełniał się pojazdami, a kierowcy z racji niedzieli korzystać mogli z postoju bezpłatnie – przypomnijmy, postój bezpłatny na parkingu dotyczy niedzieli i świąt, natomiast w dni powszednie od poniedziałku do soboty opłaty pobierane są tak jak na parkingu pod targowiskiem „Mój Rynek”.

W pierwszych miesiącach działania obiektu z parkingu korzystać można w godz. od 6.00 do 20.00,  a z czasem kierowcy parkować będą mogli przez całą dobę. Na miejscu znajdują się kasy, które przyjmują monety i banknoty, wydają resztę oraz obsługują płatności bezgotówkowe. Kasy honorują Limanowską Kartę Mieszkańca.

Na terenie obiektu dostępne są toalety dla kobiet, mężczyzn i osób niepełnosprawnych, a także miejsca do przewijania niemowląt. Pomiędzy poszczególnymi poziomami parkingu skorzystać można z windy.

 

Parking działa w oparciu o Regulamin uchwalony przez Radę Miasta Limanowa, a jego budowa zrealizowana została w ramach zadań, na które Miasto Limanowa pozyskało dotację z RPO. Zadanie za kwotę 9 mln 960 tys. zł wykonała firma „RUKO”.

 

Galeria

Wróć do góry