Oficjalne przekazanie i poświęcenie nowych pojazdów OSP w Łososinie Górnej

14 marca przy remizie OSP w Łososinie Górnej odbyła się uroczystość, podczas której dokonano oficjalnego przekazania oraz poświęcenia dwóch nowych samochodów strażackich, zakupionych dzięki środkom pochodzącym z Funduszu Sprawiedliwości i budżetu Miasta Limanowa.

Uczestnicy uroczystości powitani zostali przez Prezesa jednostki Marcina Gołuszkę, który dziękując za przybycie złożył podziękowania zgromadzonym parlamentarzystom i samorządowcom. Poświęcenia pojazdów dokonał kapelan małopolskich strażaków ks. bryg. Władysław Kulig, ks. Bogdan Stelmach pełniący funkcję powiatowego kapelana druhów oraz proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej ks. Kazimierz Fąfara.

Kluczyki do poświęconych samochodów przekazał uroczyście strażakom wiceminister Edward Siarka, natomiast dowody rejestracyjne – Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda. Wiceminister i poseł Edward Siarka przewodzący jednocześnie małopolskim strukturom Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, wspomniał o wielkiej determinacji strażaków z jednostki OSP w Łososinie Górnej w staraniach nad pozyskaniem dotacji na nowy sprzęt. Wyraził on nadzieję, że nowy sprzęt służył będzie druhom do niesienia sprawnej pomocy i zapewnienia bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Słowa uznania w kierunku druhów z OSP Łososina Górna skierował Burmistrz Miasta Limanowa. Podkreślił on,  że nowy sprzęt służył będzie w sytuacjach zagrożenia wszystkim mieszkańcom miasta i okolicznych gmin, a co ważne – oprócz chęci niesienia pomocy i wkładu pracy strażaków druhowie dysponować będą też nowym sprzętem, by móc szybko i skutecznie udzielać pomocy. Burmistrz złożył także podziękowania obecnym na uroczystości parlamentarzystom – Edwardowi Siarce, Urszuli Nowogórskiej i Janowi Hamerskiemu za ich pamięć o Limanowej, nie tylko przy okazji uroczystości, ale także w codziennej pracy.

Nowe samochody jakie zasiliły jednostkę z Łososiny Górnej to lekki pojazd ratowniczy Toyota Hilux oraz Polaris Ranger XP 1000, dzięki któremu możliwe będzie dotarcie do miejsc zagrożenia nawet w bardzo trudnym terenie.

Samochody przekazane zostały jednostce OSP w Łososinie Górnej w grudniu ubiegłego roku, a do chwili obecnej były one odpowiednio doposażane, by w pełni mogły służyć druhom.

Koszt zakupionych pojazdów wyniósł 508 935 zł, z czego 465 300 zł pochodzi z Funduszu Sprawiedliwości Ministerstwa Sprawiedliwości, natomiast pozostała kwota tj. 43 635 zł jest wkładem Miasta Limanowa.