Druhowie z OSP Łososina Górna pochwalili się nowymi pojazdami strażackimi

Strażacy z OSP Łososina Górna przyjechali dzisiaj pod Urząd Miasta Limanowa, by zaprezentować dwa nowe pojazdy pozyskane dla jednostki dzięki środkom pochodzącym  Funduszu Sprawiedliwości. Nowe samochody jakimi dysponować będzie jednostka to: lekki pojazd ratowniczy Toyota Hilux oraz Polaris Ranger XP 1000 – dzięki któremu możliwe będzie dotarcie do miejsc  zagrożenia nawet w bardzo trudnym terenie.

Samochody przekazane zostały jednostce OSP w Łososinie Górnej w grudniu ub. roku, jednak do chwili obecnej były one odpowiednio doposażane, by w pełni mogły służyć druhom.

Informacjom dotyczącym możliwości technicznych nowych pojazdów oraz specjalnych rozwiązań, które będą pomocne na wypadek działań ratowniczych przysłuchiwał się Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda wraz z Wiceburmistrzem Wacławem Zoniem.

Koszt zakupionych pojazdów wyniósł 508 935 zł, z czego 465 300 zł pochodzi z Funduszu Sprawiedliwości Ministerstwa Sprawiedliwości, natomiast pozostała kwota tj. 43 635 zł jest wkładem Miasta Limanowa.

Posiadanie pojazdów stawia jednostkę z Łososiny Górnej wśród najlepiej wyposażonych ochotniczych straży w regionie.