Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

5 medali dla limanowskich karateków

5 medali wywalczyli limanowscy karatecy podczas Mistrzostw Makroregionu Południowego w Karate Kyokushin i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Karate Kyokushin – Bukowno 2021.

W dniu 13 marca 2021 roku w Bukownie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego w Karate Kyokushin i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Kyokushin. W zawodach, których organizatorem był Klub Kyokushin Karate w Bukownie kierowany przez sensei Sławomira Rudawskiego brało udział blisko 300 zawodników z ponad 40 klubów z trzech województw: małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Sędzią głównym był wiceprezes Polskiego Związku Karate shihan Andrzej Drewniak (9 Dan), a sędzią technicznym shihan Roman Woźniak (5 Dan).
Podczas mistrzostw w Bukownie miasto Limanowa reprezentowała trzynastoosobowa ekipa młodych zawodników ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa w składzie: Anna Szewczyk, Nikola Kądziołka, Iza Twaróg, Milena Sukiennik, Justyna Stach, Filip Limanówka, Przemysław Ćwik, Konrad Filipek, Adrian Kamenczak, Arkadiusz Kądziołka, Wiktor Stochel, Patryk Kądziołka, Jakub Kądziołka. Opiekę nad zawodnikami pełnił ich trener sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan) oraz ich rodzice.

Spośród podopiecznych sensei Arkadiusza Sukiennika najlepszy wynik uzyskał Jakub Kądziołka, który w bardzo dobrym i bezdyskusyjnym stylu wywalczył srebrny medal w konkurencji kumite juniorów -60 kg. Jakub Kądziołka miał bardzo duże szanse na złoty medal. Niestety w walce finałowej obrał błędną taktykę walki, co doprowadziło do tego, iż sędziowie wskazali na wygraną jego rywala.
Kolejny medal przypadł w udziale Justynie Stach, która w kumite juniorek -55 kg po zaciętych pojedynkach wywalczyła brązowy medal. Warto podkreślić, iż Justyna rywalizowała również w konkurencji kata juniorek, w której to miejsce na podium przegrała dosłownie o włos i ostatecznie zajęła 4 miejsce na 24 zawodniczki.
Bardzo dobrze zaprezentowali się Patryk Kądziołka i Arkadiusz Kądziołka, którzy w konkurencji kumite juniorów młodszych odpowiednio -50 kg i -60 wywalczyli brązowe medale.
Ostatnim, piątym limanowskim zawodnikiem, który w Bukownie stanął na podium był Wiktor Stochel, który kolejny raz zaprezentował swoje wysokie umiejętności w konkurencji kata juniorów młodszych i trzeci rok z rzędu w zawodach tej rangi stanął na podium. Tym razem Wiktor zdobył brązowy medal.

Pozostali zawodnicy nie dotarli do strefy medalowej, ale stoczyli bardzo dobre pojedynki. Mistrzostwa makroregionu to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w kalendarzu każdego klubu karate, z racji wysokiego poziomu, jaki prezentują tam zawodnicy. Podobnie było i tym razem – tegoroczne zawody w Bukownie przebiegały na wysokim poziomie sportowym, a większość konkurencji, w których rywalizowali limanowianie była licznie obsadzona. Biorąc pod uwagę, iż zawody w Bukownie dla sześciorga limanowskich karateków były debiutem w zawodach takiej rangi to pięć medali, jakie w sumie wywalczyli limanowscy karatecy należy uznać za dobry rezultat.