Deklaracja dostępności
Kultura

Zaproszenie na wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet!

Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda serdecznie zaprasza wszystkie Panie z okazji ich święta na wyjątkowy, kameralny koncert z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu Limanowianina Łukasza Jemioły – 6 marca 2021 (w sobotę) o godzinie 18:00 – sala widowiskowa Limanowskiego Domu Kultury.

Wokalista swoim ciepłym głosem zaprosi słuchaczy w niesamowitą muzyczną podróż do świata piosenek autorskich. Usłyszeć będzie można również najpiękniejsze utwory takich gigantów piosenki jak Marek Grechuta, Czesław Niemen, Zbigniew Wodecki czy Piotr Szczepanik.

Darmowe wejściówki na koncert są do odebrania w kasie kina Klaps już od dnia 26 lutego w godzinach pracy kina. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w koncercie na żywo zapraszamy do transmisji ON-LINE. Koncert będzie można obejrzeć na oficjalnej stronie Limanowskiego Domu Kultury, portalu limanowa.in jak i na oficjalnym profilu facebookowym LDK

Wydarzenie odbędzie się zgodnie z obowiązującymi zasadami sanitarnymi uwzględniającymi możliwość zajmowania co drugiego miejsca w sali widowiskowej!

Przypominamy o konieczności noszenia maseczek, dezynfekcji rąk oraz dystansie społecznym.

Łukasz Jemioła to piosenkarz, gitarzysta, pedagog, kompozytor i autor tekstów, który odnosi sukcesy na międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach muzycznych. Kariera Łukasza Jemioły nabrała rozpędu gdy został laureatem prestiżowego Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Wokalista znakomicie radzi sobie z utworami retro i piosenką filmową, dobrze czuje się w bluesie i w utworach improwizowanych. W 2012 roku wziął udział w programie „X Factor”, gdzie zdobył uznanie jurorów swoją wersją „Tonight I’ll Be Staying Here With You” Boba Dylana.

Mimo młodego wieku zagrał już ponad 1000 koncertów w Polsce i zagranicą!  Wielokrotnie współpracował z laureatem Nagrody Grammy Włodkiem Pawlikiem, z którym współtworzył trzy projekty muzyczne: „Wieczorem”, z muzyką do poezji Józefa Czechowicza, „Mów spokojniej” z wierszami Adama Zagajewskiego, a także jazz-rockową kantatę „Myśląc Ojczyzna”.   Jest laureatem m.in. nagrody Teatru Polskiego Radia (muzyka), I nagrody na Grechuta Festiwal (2014 r.), głównej nagrody na 45. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (2009), I nagrody Festiwalu Piosenki Filmowej w Toruniu (2012), Grand Prix na Festiwalu OSPA w Ostrołęce (dwukrotnie).

Na swoim koncie ma m.in. autorski album „Łukasz Jemioła Trio” (2015), na którym znalazły się autorskie kompozycje z gatunku poezji śpiewanej m.in. do słów Juliusza Słowackiego i ks. Jana Twardowskiego. A od stycznia 2016 r. jest stałym wykonawcą piosenek w ramach Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia.

Wróć do góry