Deklaracja dostępności
O mieście

Przebudowa skrzyżowania DK28 z ul. Kopernika i Kolejową – w marcu rozpoczęcie robót

W połowie marca rozpoczną się prace związane z przebudową drogi krajowej nr 28 w obrębie ulic: Piłsudskiego, Jana Pawła II, Kopernika i Kolejowej. Jedno z najbardziej kolizyjnych skrzyżowań w mieście zastąpi rondo. Inwestycja realizowana będzie dzięki współpracy władz Miasta Limanowa z GDDKiA.

Przypomnijmy, umowa na realizację zadania podpisana została w lipcu 2019 roku. Od tego momentu miasto zajęło się przygotowaniem dokumentacji projektowej inwestycji, projektu budowlanego i wykonawczego, nabyło nieruchomość oraz przeprowadziło postępowanie przetargowe. W drodze przetargu wyłoniony został Wykonawca zadania – Spółka „ZIBUD” z Kamienicy.

W ramach prac przebudowana zostanie istniejąca obecnie infrastruktura techniczna, postanie owalne rondo obejmujące wloty czterech ulic: Piłsudskiego, Jana Pawła II, Kopernika i Kolejowej. Zadanie wraz z nadzorem inwestorskim sfinansuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W związku z realizacją robót nastąpią utrudnienia w ruchu. O wszelkich zmianach w organizacji ruchu będziemy informować na bieżąco.

Wróć do góry