Konkurs Filozoficzny „#Odważ się być Mądrym#Sapere Aude!”

Trwa II edycja Interdyscyplinarnego Konkursu Filozoficznego „#Odważ się być Mądrym#Sapere Aude!” Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w konkursie uczniów szkół podstawowych (klas 4-8) oraz szkół średnich.

Idea konkursu jest owocem utrzymywanej od wielu lat pozycji lidera edukacji filozoficznej wśród szkół powiatu limanowskiego przez I LO im. Władysława Orkana.

Konkurs ma na celu rozwijanie samodzielnego, kreatywnego myślenia uczniów, formowanie ich wrażliwości poznawczej oraz moralnej, motywowanie do ciężkiej pracy i rozwoju osobistego oraz wspieranie utalentowanych młodych ludzi z Limanowszczyzny.

Konkurs trwa do 1 marca 2021 r.

Poniżej szczegółowy Regulamin konkursu oraz wymagane załączniki.

Celem przygotowania uczniów do Konkursu organizowane są zdalne wykłady przeprowadzane przez pracowników naukowych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Szczegółowe informacje pod linkiem https://1lo.limanowa.pl/z-zycia-szkoly/powiatowy-konkurs-filozoficzny/ii-interdyscyplinarny-konkurs-filozoficzny.html