Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Dobiega końca budowa parkingu przy ul. Ks. Łazarskiego

W najbliższych dniach zakończą się prace przy budowie wielopoziomowego parkingu powstającego obok limanowskiej Bazyliki. W samym centrum miasta przybędzie 250 nowych miejsc parkingowych.

W czwartek 4 lutego na miejscu realizowanej inwestycji spotkali się członkowie Komisji Gospodarki Komunalnej, Bezpieczeństwa, Porządku Publicznego i Ochrony Środowiska Rady Miasta Limanowa, którzy wizytowali obiekt przed jego ostatecznym odbiorem. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda wraz z Kierownikiem Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Limanowa Stanisławem Gorczowskim oraz przedstawiciele wykonawcy zadania.

Parking przy Bazylice działał będzie w oparciu o Regulamin uchwalony przez Radę Miasta Limanowa. Na początku w czasie tzw. „okresu próbnego” otwarty będzie w godz. od 6.00 do 20.00, a nieczynny w godzinach nocnych. Okres próbny potrwa nie dłużej niż trzy miesiące, a potem kierowcy parkować będą mogli przez całą dobę. Opłaty od parkujących ponoszone będą tak, jak na parkingu pod targowiskiem „Mój Rynek”. Na miejscu dostępne będą kasy, które przyjmować będą monety i banknoty, wydawać będą resztę, a także obsługiwać płatności bezgotówkowe. Kasy honorować będą Limanowską Kartę Mieszkańca, a opłaty za parkowanie pobierane będą od poniedziałku do soboty – bezpłatne parkowanie możliwe będzie w niedziele oraz święta.

Obiekt wyposażony jest w 250 miejsc parkingowych posiada toalety dla kobiet, mężczyzn i osób niepełnosprawnych, a także miejsce do przewijania niemowląt. Pomiędzy poszczególnymi poziomami parkingu skorzystać możne będzie z windy.

Budowa parkingu realizowana jest w ramach zadań, na które Miasto Limanowa pozyskało dotację z RPO. Inwestycja w trybie „zaprojektuj i wybuduj” powstaje na działkach nr 388 i 380/3 przy ul. Ks. Łazarskiego, w miejscu dawnego parkingu św. Krzysztofa, administrowanego przez parafię w Limanowej. Zadanie za kwotę 9 mln 960 tys. zł wykonuje firma „RUKO”, która złożyła najkorzystniejszą ofertę przetargową na realizację robót.

 

Galeria

Wróć do góry