Statystyczne podsumowanie 2020 roku

Za nami rok 2020. W związku z tym pora na statystyczne podsumowanie minionych dwunastu miesięcy pod kątem tego co działo się w limanowskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Ilu mieszkańców nam przybyło? Ile zamieszkuje Limanową mężczyzn, a ile kobiet? Ilu ślubów udzielono? Jakie imiona najczęściej nadawano noworodkom?

Na dzień 31 grudnia 2020 r. miasto Limanowa liczy 14.738 mieszkańców. Miasto zamieszkuje 7.223 mężczyzn i 7.515 kobiet.

Dzieci do 18 roku życia jest 3.054, a powyżej 18 lat 11.684.

Warto też przytoczyć dane o ilości zawartych w 2020 r. związków małżeńskich.
Udzielono 104 aktów małżeństw w tym: wyznaniowych/ konkordatowych – 74,
Cywilnych – 30, zawartych za granicą i transkrybowanych do polskich rejestrów stanu cywilnego – 9. Udzielono 20 rozwodów.

W minionym roku odnotowaliśmy przewagę zgonów nad urodzinami.
Na świat przyszło 159 dzieci, a zmarło 171 osób.

Najpopularniejszymi imionami nadawanymi w 2020 roku były:

dla chłopców: Antoni, Jakub, Kacper, Jan, Michał, Szymon, Franciszek, Tymon, Wojciech, Marcel,
dla dziewczynek: Julia, Emilia, Maja, Wiktoria, Maria, Lena, Aleksandra, Magdalena, Anna, Zofia.

Do rzadko nadawanych imion (pojedyncze przypadki) należą m.in.:
dla chłopców: Jędrzej, Leo, Łukasz, Konstanty, Edward, Kazimierz, Miron, Nataniel, Mieczysław, Kornel, dla dziewczynek: Alisa, Lila, Ida, Tamara, Kalina, Aurelia, Lea, Nicola, Sabina, Jowita.