Rekreacja ruchowa szansą na integrację partnerstwa polsko-słowackiego

W naszym mieście zrealizowana została długo oczekiwana szczególnie przez młodzież inwestycja – skatepark – plac przeznaczony do uprawiania sportów ekstremalnych, gdzie sprawność fizyczną ćwiczą miłośnicy rolek, deskorolek i rowerów. Skatepark powstał obok Limanowskiego Domu Kultury w ramach projektu „Rekreacja ruchowa szansą na integrację partnerstwa polsko-słowackiego”, którego głównym celem jest poszerzenie i zacieśnienie współpracy pomiędzy mieszkańcami miast partnerskich Limanowej i Dolnego Kubina.

W ramach projektu zrealizowane zostały również „Transgraniczne Zawody Deskorolkowe o Nagrodę Burmistrza Miasta Limanowa”. Transgraniczne, ponieważ impreza odbyła się w dwóch miastach: Limanowej i Dolnym Kubinie. Na realizację w/w projektu miasto Limanowa otrzymało dofinansowanie w wysokości 45 tys. EURO, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Współpracy Transgranicznej  Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Limanowski Skatepark ma wymiary ok. 18 x 38 m i umieszczone na nim są stacjonarne i przesuwne urządzenia: bank ramp, poręcz łamana, wyskocznia 1, murek łamany, poręcz prosta, poll jam, Quarter pipe, manual pad, grindbox, plastforma oraz ścianka wspinaczkowa o wysokości 5m.

„Projekty współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013”.