Porozumienie na budowę ronda podpisane

Wczoraj w Krakowie Burmistrz Miasta Limanowa podpisał porozumienie z GDDKiA oraz wykonawcą na budowę ronda w miejscu skrzyżowania drogi krajowej nr 28 (ulica Piłsudskiego i Jana Pawła II) z ul. Kopernika i Kolejową. Koszt robót wynosi 3 743 142,30 zł. Wykonawcą robót została firma ZIBUD.

Podpisanie umowy było możliwe po podpisaniu przez ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka dokumentu przyznającego dodatkowe pieniądze na przebudowę skrzyżowania, ponieważ początkowo oferty przetargowe przewyższały budżet
Głównym celem planowanej inwestycji jest oporawa istniejących warunków ruchu, w tym poprawa płynności głównego potoku ruchu na drodze krajowej nr 28, a także poprawa bezpieczeństwa na wlotach podporządkowanych skrzyżowania dk 28 z ulicami Kopernika i Kolejową.

Poniżej prezentujemy projekt inwestycji: