Deklaracja dostępności
O mieście

Informator Miejski- podsumowanie roku

Zapraszamy do lektury – elektronicznego wydania INFORMATORA MIEJSKIEGO, podsumowującego inwestycyjne dokonania mijającego 2020 roku.

Szanowni Państwo!

Oddajemy w Państwa ręce elektroniczne wydanie Informatora Miejskiego, podsumowującego trudny, 2020 rok. Pandemia koronawirusa wywróciła nasze plany do góry nogami, a najistotniejszym celem działania stała się troska o zdrowie i bezpieczeństwo obywateli.
Koronawirus jednak nie mógł pochłonąć całej naszej uwagi, życie toczy się dalej. Nikt nie wstrzymał biegu czasu, kadencja władz samorządowych trwa i wciąż mamy wielką ambicję, aby zaufanie, którym obdarzyli nas mieszkańcy Limanowej w pełni wykorzystać.

Pomimo trudnego czasu staraliśmy się nie zwalniać tempa i rozwijać Limanową wielopłaszczyznowo. Zrealizowaliśmy najważniejsze miejskie inwestycje tj. rewitalizacja rynku, rozbudowa i wyposażenie Limanowskiego Domu Kultury, budowa biblioteki. Na ukończeniu jest budowa parkingu oraz rewitalizacja parku. Te inwestycje mają polepszyć komfort życia w Mieście oraz pomóc lokalnej gospodarce. Są to inwestycje w Miasto, inwestycje dla pokoleń. Pozostawiam Państwa ocenie, jak efekty naszych działań są widoczne dla Mieszkańców.

Nie zapominamy też o inwestycjach w zdrowie, realizując programy podjęliśmy walkę o czyste powietrze i zintensyfikowanie wymiany pieców węglowych na gazowe, połączone z programami edukacyjnymi dla mieszkańców.

Sport, kultura, pomoc społeczna, edukacja. W każdym z tych obszarów staraliśmy się kontynuować sprawdzone inicjatywy, choć przez pandemię i obostrzenia wiele działań zostało zawieszone. W miarę możliwości finansowych tworzyliśmy warunki dla rozwoju limanowskich klubów sportowych, przygotowywaliśmy bazę do aktywizacji życia kulturalnego naszego Miasta. Włączaliśmy się w pomoc osobom potrzebującym. Dbaliśmy o rozwój edukacji i doposażenie bazy oświatowej. Inwestycja w kapitał ludzki, to długofalowa wielka korzyść dla Miasta.

Transport i komunikacja miejska. Z myślą o mieszkańcach i turystach odwiedzających nasze Miasto, wprowadzamy korzystne zmiany, które znacznie wpłyną na rozwój komunikacji miejskiej. Wybudowaliśmy węzeł przesiadkowy, podpisaliśmy umowę na dostawę 5 ekologicznych autobusów miejskich. Przed nami budowa miejskiego dworca.

W naszych planach na przyszłość jest jeszcze wiele do zrealizowania, choć pewno musimy uwzględnić załamanie gospodarcze. Czas pokaże, jak szybko uda nam się go przezwyciężyć.
Życzę wszystkim Mieszkańcom Limanowej dużo zdrowia i wytrwałości, w tym ciężkim czasie zagrożenia zdrowia i społecznych obostrzeń. Miejmy nadzieję, że doczekamy kresu pandemii, by wspólnie, bez ograniczeń dbać o rozwój naszej małej Ojczyzny.

Władysław Bieda
Burmistrz Miasta Limanowa

Galeria

Pliki do pobrania

Wróć do góry