Fundusz Sprawiedliwości Ministerstwa Sprawiedliwości wspomógł OSP Łososina Górna

Dzięki środkom uzyskanym z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, Ochotnicza Straż Pożarna Łososina Górna wzbogaciła się o dwa nowe pojazdy.

Zakupione samochody to: lekki samochód ratowniczy Toyota Hilux oraz Polaris Ranger XP 1000.

Całkowity koszt zakupionych pojazdów wyniósł 508 935 zł, z czego aż 465 300 zł pochodzi z Funduszu Sprawiedliwości Ministerstwa Sprawiedliwości.

Pozostała część tj. 43 635 złotych jest wkładem miasta Limanowa.

Ochotnicza Straż Pożarna jest jednostką operacyjno-techniczną krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Bardzo prężnie się rozwija, wzbogacając się o coraz to nowe urządzenia pożarnicze, jak również szkolenia druhów. Zakupione pojazdy stawiają tę jednostkę wśród najlepiej wyposażonych ochotniczych straży w regionie.