106. Rocznica Bitwy pod Limanową

Każdego roku, w grudniu, Miasto Limanowa przywołuje w pamięci ofiary historycznej Bitwy pod Limanową. O żołnierzach-bohaterach pamiętali limanowianie, którzy 13 grudnia br. w mroźny dzień, zgromadzili się na Wzgórzu Jabłoniec, aby uczcić 106. rocznicę Bitwy Limanowskiej.

Patronat nad uroczystością objął Burmistrz Miasta Władysław Bieda, a głównym organizatorem wydarzenia było Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej Jabłoniec 1914 pod kierownictwem Prezesa Marka Sukiennika. Honorowymi gośćmi uroczystości byli: Radny miejski i członek władz Stowarzyszenia Jabłoniec 1914 pan Janusz Kądziołka, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Limanowej pani Kazimiera Zięba, Dowódca Jednostki nr 2402 Związku Strzeleckiego „Strzelec” z Limanowej pan inspektor Stanisław Dębski wraz ze swymi podkomendnymi strzelcami, Prezes Stowarzyszenia „Kasztanka” z Laskowej pan Paweł Michura na czele konnej banderii.
Uroczystość została rozpoczęta w południe modlitwą Anioł Pański.
Przy obelisku upamiętniającym bohaterską śmierć pułkownika Ottmára Muhra von Limanova zostały zapalone znicze, a delegacje złożyły wieńce w hołdzie poległym w roku 1914.