Deklaracja dostępności
O mieście

100. urodziny Edwarda Dunikowskiego

100 lat życia kończy dzisiaj Edward Dunikowski, obywatel dwóch narodów: polskiego i amerykańskiego. W Limanowej mieszkał blisko 68 lat, obecnie mieszka w Chicago. Na ręce wnuczki z mężem i prawnuczki władze miasta złożyły Jubilatowi życzenia, które zawiezione będą przez rodzinę do Chicago.

Edward Dunikowski urodził się 8 października 1920 r. w Chicago. Był czwartym dzieckiem Domiceli i Kazimierza Dunikowskich. Miał 5 braci i 4 siostry. W 1921 r. mając dziewięć miesięcy, na stałe przybył z rodzicami do Polski. Rodzina osiadła się w Limanowej. W 1946 r. wstąpił w związek małżeński z Marią Dutką i zamieszkali w Limanowej przy ul. Tarnowskiej. Edward w 1989 r. powrócił do USA jako obywatel amerykański, w wieku 68 lat, po odzyskaniu paszportu amerykańskiego. Potem wielokrotnie przebywał w Limanowej. W 2006 r. w USA zmarła żona, pochowana została na cmentarzu w Łososinie Górnej. Jubilat miał czwórkę dzieci Annę, Edwarda Macieja, Marię Magdalenę i Ksawerę. Doczekał się 11 wnucząt i 18 prawnucząt.

Z okazji tak pięknego jubileuszu władze miasta wystosowały dla Jubilata list gratulacyjny wraz z pamiątką albumem „ Ślady Świętego na Ziemi Limanowskiej”, które odebrała wnuczka Katarzyna Węgrzyn z mężem i prawnuczką Amelią. Życzenia jeszcze wielu lat życia upływającego w spokoju, dobrym zdrowiu i pomyślności dotrą do Jubilata do Chicago.

zdjęcia pochodzą z prywatnego albumu wnuczki Katarzyny Węgrzyn

Galeria

Wróć do góry