Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

W Limanowej Gold Drop rozbuduje zakład

Miło nam poinformować, że pomimo kryzysu gospodarczego spowodowanego pandemią, w Limanowej firmy podejmują nowe inwestycje. Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał decyzję o wsparciu dla spółki Gold Drop z siedzibą w Limanowej.

Firma ta, to średniej wielkości przedsiębiorstwo i polski producent chemii gospodarczej, działający od 1991 roku.
Gold Drop jest przykładem małego przedsiębiorstwa, które rozwinęło się do firmy zatrudniającej blisko 250 osób i posiada sieć przedstawicielstw handlowych oraz hurtowni znajdujących się w Polsce, na Ukrainie, Słowacji, na Węgrzech i w Czechach.
Firma inwestuje w nowe technologie, czego przykładem jest udoskonalony proces produkcyjny zarządzany przez Zintegrowany System Zarządzania. Firma Gold Drop wprowadziła także produkty, które uzyskały europejskie wyróżnienie UE ECOLABEL, które przyznawane jest produktom przyjaznym środowisku, spełniającym wysokie standardy jakościowe. Od początku istnienia kwestia ekologii była jedną z ważniejszych w strategii przedsiębiorstwa.
Działalność firmy Gold Drop jest doceniana w branży gospodarczej i biznesowej, o czym świadczy szereg zdobytych nagród. Wśród nich znajduje się Małopolska Nagroda Gospodarcza, w 2013 Gold Drop został laureatem w kategorii „Średni Przedsiębiorca”.

Dzięki wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji w Limanowej przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości 12 mln zł. Celem nowej inwestycji jest zwiększenie mocy produkcyjnej istniejącego zakładu poprzez zakup nowych maszyn i urządzeń oraz wybudowanie nowej hali magazynowej dla wyrobów gotowych, a także rozbudowa hali magazynu surowców.

Realizacja nowej inwestycji wpływa korzystnie nie tylko na rozwój przedsiębiorstwa, ale także na rozwój całego regionu.

Decyzje o wsparciu, w ramach których można uzyskać ulgi podatkowe wydaje Krakowski Park Technologiczny. W 2020 roku Krakowski Park Technologiczny wydał już 14 decyzji o wsparciu.
Przypominamy, że ze wsparcia mogą skorzystać niemal wszystkie firmy produkcyjne, bez względu na wielkość oraz miejsce inwestycji. Inwestycję można realizować na własnej nieruchomości lub zakupionej od osoby fizycznej, instytucji czy Skarbu Państwa. Procedura wydania jest bardzo łatwa – trwa około miesiąca.
Pracownicy działu obsługi inwestora w Krakowskim Parku Technologicznym we wszystkim pomagają.

Zapraszamy do współpracy!
Krystyna Sadowska
Dyrektor działu obsługi inwestora

Zachęcamy też do zapoznania się z raportem ,,Doing Business in Małopolska” To wartościowe kompendium wiedzy na temat potencjału gospodarczego Małopolski, możliwości inwestycyjnych, czy też dostępnych narzędzi wsparcia.

Wróć do góry