Miasto kupuje 5 autobusów Iveco Crossway

Miasto podpisało umowę na dostawę 5 ekologicznych autobusów CROSSWAY, w ramach Projektu „Niskoemisyjny Transport Miejski w Limanowej”. W prowadzonym postępowaniu przetargowym oferty złożyło 5 firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyła ABP BUS & Coach Spółka z o.o. Spółka komandytowa ze Słupska.

Podpisana umowa zakłada dostarczenie 5 ekologicznych autobusów miejskich na kwotę 5 165 385 zł brutto, przy 60 miesięcznym okresie całopojazdowej gwarancji. Przypominamy, że ten wydatek inwestycyjny jest dofinansowany w kwocie 3 825 000 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata nalata 2014-2020 (RPO, WM), Oś Priorytetowa 4 Regionalna polityka energetyczna, Działanie 4.5 Niskoemisyjny transport miejski, Poddziałanie 4.5.2 Niskoemisyjny transport miejski-spr, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Pojazdy mają mieć następujące parametry: długość 10,845 m, szerokość 2,55 m, wysokość 3,23 m . Dopuszczalna masa całkowita – maksymalnie do 18.000 kg. Liczba miejsc: 32 siedzące i około 58 stojących. Liczba drzwi dla pasażerów – 2. Podłoga: niskopodłogowy z całkowicie niską podłogą do 0,35 m. Prędkość maksymalna pojazdu to 80 km/h.

Autobusy CROSSWAY zgodnie z podpisaną umową mają być dostarczone do 5 lipca 2021 roku.