Deklaracja dostępności
Kultura

Magdalena Mól – reprezentować będzie Małopolskę w konkursie poezji śpiewanej

Z radością informujemy o kolejnym wielkim sukcesie Magdaleny Mól, wokalistki obchodzącego JUBILEUSZ 50-leciA działalności, zespołu muzycznego “Consonans”, działającego przy Zespole Szkół Nr 1.

Magdalena Mól – solistka zespołu muzycznego “Consonans”, zakwalifikowała się do przedostatniego, wojewódzkiego etapu 65 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii: poezji śpiewanej. Eliminacje wojewódzkie odbyły się 22. IX w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Również podczas tego etapu wokalistka “Consonansu” okazała się bezkonkurencyjna, zdobywając I miejsce wraz z kwalifikacją do finału centralnego, który odbędzie się w dniach 22 – 24 X we Włocławku.

Uczestników z całej Małopolski oceniało jury w składzie:

Józef Opalski – pedagog Akademii Sztuk Teatralnych,
Dawid Sulej Rudnicki – pedagog Akademii Sztuk Teatralnych,
Aleksandra Królik – pedagog Akademii Sztuk Teatralnych,
Ewa Różańska – dyrektor Centrum Kultury w Krakowie,
Ilona Stanaszek – Małopolskie Centrum Kultury “ Sokół” Nowy Sącz.

Magdalenie na fortepianie akompaniowała, tak jak podczas poprzednich etapów konkursu Karolina Kowalska, klawiszowiec “Consonansu”. Dziewczęta wykonały dwa utwory: “Pieśń jesienną” – słowa Federico Garcia Lorca, muzyka Jarosław Chojnacki oraz “Upamiętnienie” – słowa Wisława Szymborska, muzyka Magdalena Mól. Aranżacja to dzieło zespołu “Consonans” wraz z opiekunami.

Poezja śpiewana stała się specjalnością wokalistek “Consonansu”, bowiem w ostatnich 10 latach, aż pięciokrotnie wystąpiły one w finale krajowym we Włocławku. Warto nadmienić, że dodatkowym wymaganiem, obecnym w regulaminie turnieju od kilku lat jest wymóg skomponowania autorskiej muzyki do jednego z utworów. Magdę i Karolinę do kolejnych etapów Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego przygotowywali nauczyciele muzyki Zespołu Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej, pani Sylwia Zelek i prof. ośw. Leszek Mordarski.

Trzymamy kciuki za udany występ we Włocławku i godne reprezentowanie Małopolski i Limanowej !

Wróć do góry