Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Karate Kyokushin – nabór do sekcji

Galeria

ARS KLUB KYOKUSHINKAI – JONIEC Team ogłasza nabór do sekcji Karate Kyokushin na sezon 2020/2021 dla dzieci i młodzieży, a także dorosłych. Treningi odbywają się od poniedziałku do piątku, w grupach wiekowych zróżnicowanych w zależności od wieku i umiejętności trenujących. Miejsce: – Limanowa, Szkoła Podstawowa nr 3 „Trójka” – Laskowa, Szkoła Podstawowa w Laskowej

Prowadzone w ARS Klub Kyokushinkai treningi obok ćwiczeń specjalistycznych mają na celu poprawę ogólnej kondycji fizycznej z jednoczesną dbałością o rozwój pozytywnych cech charakteru, w zgodzie z powszechnie rozumianą etyką i zasadami dobrego wychowania. W ramach prowadzonych treningów Karate Kyokushin podopieczni klubu uczą się nie tylko samoobrony, umiejętności walki, ale również dyscypliny, kultury osobistej, poszanowania starszych, pomagania słabszym. Karate Kyokushin jak żadna inna dyscyplina wpływa pozytywnie na rozwój dzieci i młodzieży. Według lekarzy specjalistów treningi Karate Kyokushin wpływają korygująco na wady postawy u dzieci, np. skoliozę, ponieważ techniki karate wzmacniają i rozciągają mięśnie i są zbieżne z ćwiczeniami korekcyjnymi.

W przypadku osób z nadwagą, mogą wpływać na obniżenie wagi ciała. Regularne ćwiczenia wytwarzają pożądane dla zdrowia nawyki, co wpływa dobrze na ciśnienie, obniża poziom cholesterolu, ułatwia radzenie sobie ze stresem.

Karate Kyokushin przynosi pozytywne efekty dla zdrowia psychicznego i osobowości:
– ćwiczenia uczą skupienia i koncentracji na jednym zadaniu w danym momencie
– zwiększają pewność siebie i budują poczucie własnej wartości, co jest ważne również w przypadku dzieci, szczególnie tych, które mogłyby być narażone na agresywne zachowania w środowisku rówieśników,
– dzieci uczą się wytrwałości i uporu w dążeniu do celu, są często liderami w swoich grupach, są bardziej odporne na różnego rodzaju pokusy i namowy kolegów czy koleżanek, które mogłyby się skończyć nałogami.

ARS Klub Kyokushinkai umożliwia swoim członkom nie tylko podnoszenie sprawności fizycznej i umiejętności sportowych, ale również potwierdzanie zdobytych umiejętności w formie egzaminów na wyższe stopnie w karate (pasy). Swoim członkom ARS Klub Kyokushinkai stwarza możliwość udziału w rywalizacji sportowej, w różnego rodzaju zawodach sportowych. Najzdolniejsi mają możliwości rywalizacji sportowej w zawodach rangi regionalnej, krajowej oraz międzynarodowej – w Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Europy, a nawet w Mistrzostwach Świata.
Wśród wychowanków i członków klubu są medaliści między innymi Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, Mistrzostw Europy oraz Świata.

Treningi prowadzone są przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę trenerską, posiadającą stosowne uprawnienia oraz bogaty dorobek trenerski i sportowy.
ARS Klub Kyokushinkai jest jedynym klubem działającym na terenie miasta i powiatu Limanowa zrzeszonym i posiadającym licencję Polskiego Związku Karate.

ARS Klub Kyokushinkai Zaprasza wszystkich zainteresowanych w wieku od 6 do 106 lat!

Wróć do góry