Europejski Dzień Zrównoważonego Transportu

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest organizowany każdego roku w połowie września. Celem działań jest promocja ekologicznych form mobilności, takich jak: środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny czyli łączenie różnych gałęzi transportu. Tegoroczna edycja akcji odbywa się pod hasłem „Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna”.

Czym jest ETZT?

Kampania Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu skupia się głównie na:

· zachęceniu jak największej liczby osób do używania alternatywnych form transportu (komunikacja publiczna, piesza lub rowerowa);

· zwiększeniu świadomości oraz informowaniu o negatywnych konsekwencjach tradycyjnego transportu spalinowego;

· stworzeniu miasta bardziej przyjaznego mieszkańcom.

My również zachęcamy by w dniach od 16-22 września przesiąść się na rower czy korzystać ze wspólnych dojazdów tzw. carpooling. w czasie drogi do pracy ,szkoły czy nawet przedszkola ,tym bardziej ,że pogoda nadal sprzyja.

Z tej okazji proponujemy abyście pochwalili się swoimi działaniami na rzecz „ mobility week”, mogą to być zdjęcia zarówno z trasy wycieczkowej czy też z rowerowego dojazdu do pracy lub szkoły.

Dla pierwszych 5 zdjęć przesłanych na adres emol@miasto.limanowa.pl – gadżety promocyjne programu LIFE : praktyczna ekotorba i kubek #LIFE ( nie zapomnij podać danych kontaktowych !)

Z wikipedii:

Carpooling, car-pooling – system upodobniający i dostosowujący samochód osobowy do transportu zbiorowego. Polega na zwiększaniu liczby pasażerów w czasie przejazdu samochodem, głównie poprzez kojarzenie osób dojeżdżających do pracy lub nauki na tych samych trasach.

#limanowawzdrowejatmosferze #life #ekodoradca