Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

Orlikowa Liga Kręgli Fińskich

W okresie wakacyjnym na obiektach Orlik na terenie powiatu limanowskiego zorganizowane zostały zawody w fińskie kręgle (Mölkky). W całym cyklu wzięło udział w sumie 28 zespołów z czego przynajmniej w dwóch zawodach wystartowało 15 drużyn.

Cztery drużyny startowały we wszystkich turniejach (FERRARI, OLEKSIAKI , PŁOMIEŃ, KUBI SPORT). Świadczy to, iż ta gra zdobywa coraz to większą popularność wśród osób korzystających z Orlików. W zawodach brały udział drużyny z Limanowej, Laskowej, Łososiny Górnej, Krosnej, Ujanowic, Jurkowa, Dobrej, Kasiny Wielkiej, Mszany Górnej. Dwukrotnie gościliśmy także ekipy z Chorzowa i Krakowa.
Po ilości startujących zespołów wnioskujemy iż mamy spore zainteresowanie i duży potencjał zawodników, co bardzo cieszy i motywuje nas do większych starań.

Impreza pod nazwą „Kubi Sport – Orlikowa Liga Kręgli Fińskich” nie odbyła by się dzięki zaangażowaniu Lokalnych Animatorów Sportu z obiektów Orlik:
1. Limanowej (dwa obiekty)
2. Laskowej
3. Dobrej
4. Mszany Górnej
5. Kasiny Wielkiej
wsparciu lokalnych samorządów:
1. Urząd Miasta Limanowa
2. Urząd Gminy Laskowa
3. Urząd Gminy Mszana Dolna
oraz sponsorom:
1. Kubi Sport (Henryk Stokłosa)
2. Witcars – Centrum Ubezpieczeń (Jerzy Witek)
W przyszłym roku planujemy kolejną edycję. Zapraszamy kolejne Orliki do współpracy.Losy zwycięstwa w całym turnieju ważyły się do meczu półfinałowego w którym spotkały się drużyny walczące o końcowy sukces FERRARI z Limanowej i OLEKSIAKI z Laskowej. W pełnym dramaturgii spotkaniu lepsza okazała się ekipa z Limanowej zwyciężając 2-1.

O końcowym sukcesie zadecydował rzut 10-letniego zawodnika FERRARI (Marcin Bieda), który decyzją organizatorów został uznany za najlepszego zawodnika całego cyklu. W drugim półfinale spotkały się drużyny walczące o 3 miejsce w całej lidze – ROWERZYŚCI z Mszany Górnej i KUBI SPORT z Jurkowa. 2-0 zwyciężyli ROWERZYŚCI i to oni zmierzyli się w finale z ekipą z Limanowej. Znowu dramatyczne spotkanie i wynik 2-1 dla FERRARI. Znów końcowy sukces zapewnił Marcin w ostatnim rzucie.

Wyniki końcowe:
1. FERRARI – 42 pkt
2. OLEKSIAKI – 38 pkt
3. ROWERZYŚCI – 27 pkt
4. NIC – 19 pkt
5. KUBI SPORT – 19 pkt
6. PŁOMIEŃ – 17 pkt
7. CHORZÓW – 16 pkt
8. LASKOWA – 11 pkt
9. AMATORZY – 10 pkt
10. KOZIELEC-CHEŁMECCY – 8 pkt
POGROMCY – 8 pkt
12. ŚMIERCIAKI – 7 pkt
13. DRUŻYNA Z – 5 pkt
14. BEST TEAM – 4 pkt
LUDZIE – 4 pkt
16. UKS SET – 3 pkt
PEREŁKI – 3 pkt
18. KROŚNIAKI – 2 pkt
PLAŻOWICZE – 2 pkt
20. KG – 1 pkt
FRANKI – 1 pkt
ZIOMECZKI – 1 pkt
ROSMENY – 1 pkt
FROGS – 1 pkt
MAFIA – 1 pkt
LUDZIE – 1 pkt
KARPIE – 1 pkt
FC KOZAKI – 1 pkt
FC KURCIAKI – 1 pkt

Maciej Bieda – Animator Sportu

Wróć do góry