Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Na szlaku z kulturą – wycieczki krajoznawcze z LDK

Limanowski Dom Kultury wspólnie z Bielak Active zaprasza do udziału w wycieczkach krajoznawczych „Na szlaku z kulturą”. 11, 19 i 25 sierpnia zwiedzimy najbliższą okolicę, poznając sekrety trzech parków narodowych: ojcowskiego, pienińskiego i gorczańskiego. Do udziału w wycieczkach zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 15 lat!!!

11 sierpnia wybierzemy się w podróż do Ojcowskiego Parku Narodowego, będącego najmniejszym parkiem narodowym w Polsce. Podczas kilkugodzinnego spaceru doliną Prądnika odwiedzimy źródełko miłości, Bramę Krakowską, zamek w Ojcowie i Pieskowej Skale. Poznamy tajemnice brzozy ojcowskiej i Panieńskich Skał, historię bł. Salomei oraz ciekawostki przyrodnicze Parku.
Wyjazd o godz. 7:00, powrót – ok. godz. 18:00.

19 sierpnia na własne oczy zobaczymy piękno pienińskiej przyrody, odwiedzimy pawilon edukacyjny Pienińskiego Parku Narodowego i poznamy jednego z największych polskich motyli – Niepylaka Apollo. Podczas wędrówki spróbujemy zdobyć najwyższy szczyt Pienin Właściwych – szczyt Trzech Koron i pospacerować Wąwozem Szopczańskim.
Wyjazd o godz. 8:00, powrót – ok. godz. 17:00/18:00.

Na koniec – 25 sierpnia – podczas spaceru ścieżką przyrodniczą „Dolina Gorcowego potoku”, na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego, zobaczymy miejsca lęgowe żaby trawnej, odwiedzimy prawdziwe żeremia bobrów, poznamy tajemnice budowy beskidzkich skał i tradycje pasterskie. Dłuższy odpoczynek czeka nas na hali pełnej kwiatów, być może spotkamy też prawdziwego bacę!
Wyjazd o godz. 8:00, powrót – ok. godz. 16:00.

Podczas każdej wycieczki rozpalimy ognisko i przygotujemy posiłek.

Koszt wyjazdu to 100 zł od osoby.
Cena zawiera:

Transport autokarem oraz opłaty drogowe i parkingowe
Opiekę licencjonowanego przewodnika
Opiekę kadry posiadającej kwalifikacje pedagogiczne
Bilety wstępu do wszystkich odwiedzanych miejsc
Ubezpieczenie NNW
Zaopatrzenie ogniska (kiełbaska, pieczywo, dodatki, zimne napoje)

Wpłat należy dokonywać na nr konta bankowego podany podczas zapisu.

Zapisu na poszczególne wyjazdy można dokonać pod nr telefonu 18 3371 603. Podczas zapisów w pierwszej kolejności liczy się kolejność zgłoszeń, a następnie dokonanie wpłaty za wyjazd. Ostatecznym warunkiem udziału w wycieczkach jest opłacenie uczestnictwa. Nie spełnienie powyższych warunków skutkuje skreśleniem z listy.

UWAGA! W przypadku nie uzbierania się wystarczającej liczby osób wycieczka zostanie odwołana!

Wyjazd i powrót z parkingu przed LDK – ul. B. Czecha 4. Jednocześnie przypominamy, że w celu zapewnienia wszystkim bezpieczeństwa, wycieczki będą odbywać się w obowiązującym reżimie sanitarnym, dlatego uczestnicy proszeni są o posiadanie maseczek, zachowanie dystansu społecznego, a w trakcie wyjazdu o stosowanie się do poleceń opiekunów.

ZAPRASZAMY!

Wróć do góry