Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Zbliża się otwarcie kina

Zakończyła się realizacja zadania pn. „Zakup zestawu cyfrowego do drugiej sali kinowej Kina Klaps w Limanowej”, na które Limanowski Dom Kultury otrzymał dofinansowanie w ramach Programów Operacyjnych Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej „Rozwój kin – Modernizacja kin”.

W ramach ostatniego etapu prac do siedziby limanowskiego kina KLAPS dostarczono i zamontowano zestaw cyfrowy, którego sercem jest cyfrowy projektor kinowy model BARCO DP2K-6E, produkcji jednego z największych producentów kinowych projektorów cyfrowych, przeprowadzono również profesjonalne szkolenie dla kinooperatorów.

Jak już informowaliśmy w ramach realizacji poprzednich zadań, również dofinansowanych ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej sala kinowa wyposażona została w ekran będący obecnie jedną z najlepszych powierzchni projekcyjnych, Harkness Matt Plus, dozbrojony został system nagłośnienia Dolby Digital Surround, który teraz pracować będzie w oparciu o cyfrowy procesor dźwięku Datasat AP25, zamontowano i wykonano pomiary i kalibrację pętli indukcyjnej i interkomu kasowego z pętlą indukcyjną, przeprowadzono również szkolenia dla pracowników z zakresu obsługi oraz zamontowano nowe, komfortowe fotele kinowe.

Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w rozbudowanym budynku możliwe było powstanie i wyposażenie drugiej nowoczesnej sali kinowej z rozwiązaniami technologicznymi zapewniającymi wyjątkową jakość obrazu i dźwięku.

Mamy nadzieje, że zakupiony zestaw cyfrowy zapewni naszym widzom pierwszorzędne doświadczenia filmowe, a stworzone warunki sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających miłośników kina.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej www.ldk.limanowa.pl jak i profilu  jednostki na Facebooku, gdzie znajdą Państwo informacje o planowanych terminach uruchomienia kina. Do zobaczenia wkrótce!!!

Galeria

Wróć do góry