Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Wakacje w muzeum – sierpień

„Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig” – jeśli chcecie dowiedzieć się, o czym mówi powyższe motto, zapiszcie się na warsztaty kaligraficzno-iluminatorskie. Rozkoszując się falami kolorowych atramentów, będziemy poznawać niezwykle ciekawe pismo gotyckie o nazwie bastarda. Inspiracji pisarskich i malarskich dostarczy nam jeden z najwspanialszych iluminowanych rękopisów (z pocz. XVI wieku) – Godzinki Anny Bretońskiej, królowej Francji.

Terminy i tematy poszczególnych spotkań:

5 sierpnia (środa), godz.12.00-14.00 – Kaligrafia: Mała litera bastardy gotyckiej
12 sierpnia (środa), godz.12.00-14.00 – Kaligrafia: Wielka litera bastardy gotyckiej
19 sierpnia (środa), godz.12.00-14.00 – Iluminatorstwo: Kwiatek z modlitewnika
26 sierpnia (środa), godz.12.00-14.00 – Iluminatorstwo: Kwiatek z modlitewnika

Zajęcia prowadzi: Lidia Marek-Jurkowska

Uwaga:
Bardzo nam przykro, ale ze względu na nadal aktualny reżim sanitarny, na warsztaty jednorazowo możemy przyjąć tylko 6 osób!!!!. Prosimy o rozważne zapisy, na każdy termin oddzielnie. Zapisy będą przyjmowane od 23 do 31 lipca pod nr tel. 18 3372 042 lub osobiście w biurze Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej, ul. Józefa Marka 13 w Limanowej.
W celu zapewnienia wszystkim bezpieczeństwa, warsztaty będą odbywać się w obowiązującym rygorze sanitarnym, dlatego uczestnicy proszeni są o posiadanie maseczek oraz rękawiczek jednorazowych, a w trakcie zajęć stosowanie się do poleceń prowadzących.

Zapraszamy!

Źródło: Muzeum Regionalne w Limanowej

Wróć do góry