Deklaracja dostępności
Kultura

XXIII Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej

Organizowany od ponad dwudziestu dwóch lat przez Limanowski Dom Kultury cykl Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej znalazł się w gronie beneficjentów programu Narodowego Centrum Kultura – Interwencje 2020 i otrzymał dofinansowanie w kwocie 29000 złotych.


W tym roku zaprezentowany zostanie zróżnicowany stylistycznie repertuar w wykonaniu starannie dobranych renomowanych artystów. Poprzez powiązanie z muzyką klasyczną odwołującą się do Maryi nie tylko uczcimy muzycznie 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II, ale i stworzymy warunki dla wzmacniania tożsamości i uczestnictwa w kulturze na poziomie regionalnym, lokalnym. 

Kierownictwo artystyczne i autorskie słowo o muzyce tradycyjnie już wygłosi wybitny polski wirtuoz gry na organach prof. Ireneusza Wyrwa, który od początku sprawuje nad wydarzeniem opiekę merytoryczną i artystyczną.
 
Zachęcamy do śledzenia naszych stron, gdzie na bieżąco informować będziemy o programie i terminach koncertów.

XXIII Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej z dofinansowaniem ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2020

Limanowski Dom Kultury

Wróć do góry