Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Wakacje w muzeum

„Tajemnice ogrodu szyfrów”

Pod tym enigmatycznym tytułem kryją się bezpłatne plenery edukacyjno-artystyczne zaproponowane w ramach oferty „Wakacje w Muzeum LIPIEC 2020”. Ze względu na stan epidemii muzealnicy zapraszają na wakacyjne warsztaty w plenerze. Tematem przewodnim lipcowych spotkań będzie KRESKA – jako narzędzie do wyrażania myśli, uczuć i emocji. Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z alternatywnymi formami utrwalania komunikacji, w wyjątkowo niestandardowy sposób rozwijający kreatywne myślenie.
Liczba miejsc: max. 6 osób; obowiązkowe zapisy na każde spotkanie plenerowe;
Wiek uczestników: 8-12 lat; wymagana umiejętność czytania i pisania;

Terminy i tematy poszczególnych spotkań:
10.07. (piątek), godz.11.00-12.30 – Mowa kreski według Maksymiliana Brożka – elementarz młodego artysty; prowadząca zajęcia: Anna Kulpa
17.07. (piątek), godz.11.00-12.30 – Alfabet Władysława Strzemińskiego – zabawy typograficzne; prowadząca zajęcia: Anna Kulpa
24.07. (piątek), godz.11.00-12.30 – Kodowanie alfabetem starożytnych Greków; prowadzący zajęcia: Arkadiusz Urbaniec
31.07. (piątek), godz.11.00-12.30 – Złudzenia optyczne niesfornej kreski; prowadząca zajęcia: Anna Kulpa
Zajęcia będą się odbywać przy sprzyjającej pogodzie na terenie Parku Miejskiego.

Uwaga: Uprzejmie informujemy i przypominamy, że ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczne są zapisy na każde spotkanie plenerowe! Zapisy będą przyjmowane od 1 do 9 lipca pod nr tel. 18 3372 042 lub osobiście w biurze Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej, ul. J. Marka 13 w Limanowej. Zapraszamy!
W celu zapewnienia wszystkim bezpieczeństwa, warsztaty będą odbywać się w obowiązującym rygorze sanitarnym, dlatego uczestnicy proszeni są o posiadanie maseczek oraz rękawiczek jednorazowych, a w trakcie zajęć stosowanie się do poleceń prowadzących.

Wróć do góry