Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Koncert „Totus Tuus”

Zapraszamy do bazyliki kolegiackiej w Limanowej na mszę świętą i koncert Totus Tuus w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła 29.06. 2020 r. Msza święta rozpocznie się o godzinie 16.00. W czasie liturgii zostanie wykonana Missa Ioannis Pauli Secundi.

„To wielka odpowiedzialność, ale i wyróżnienie” – mówi o Missa Ioannis Pauli Secundi jej twórca – Henryk Jan Botor. Msza skomponowana specjalnie na ŚDM w Krakowie w 2016 r. i jest inspirowana Mszą gregoriańską. Jak mówi autor – jest wzniosła, ale nie jest to żadna awangarda. „Mam nadzieję, że ludzie będą mogli się odpowiednio przy tej Mszy modlić, bo to jest najważniejsze” – zaznacza kompozytor, który swoje dzieło ukończył 2 kwietnia 2016 roku, w 11. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II.

Koncert Totus Tuus jest dedykowany przez Chór CANTICUM IUBILAEUM w hołdzie Janowi Pawłowi II w roku 100.rocznicy urodzin w dniu uroczystości św. Apostołów Piotra i Pawła . W koncercie wystąpi Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM pod dyrekcją Marka Michalika oraz soliści dr Jadwiga Postrożna mezzosopran, solistka Opery Wrocławskiej, Marcin Wasilewski – Kruk baryton, kantor w Bazylice Mariackiej w Krakowie oraz dr hab. Krzysztof Michalek organista z Bazyliki Miłosierdzia Bożego i Kościoła Mariackiego w Krakowie, wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie.

W czasie koncertu zabrzmią ciekawe kompozycje a capella i z akompaniamentem organowym oraz z towarzyszeniem solistów. Całość koncertu będzie przeplatana prezentacją multimedialną o życiu i działalności św. Jana Pawła II, którą przygotowała Elżbieta Nawalaniec. Jest również autorką portretu Jana Pawła II, który został stworzony ze zdjęć chórzystów. Jest to hołd członków Chóru CANTICUM IUBILAEUM dla św. Jana Pawła II.

Patronat honorowy nad koncertem objęli: ks. dr Wiesław Piotrowski proboszcz Bazyliki kolegiackiej Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, Mieczysław Uryga Starosta Powiatu Limanowskiego oraz Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa.

Wróć do góry