Zdalna szkoła w Mieście Limanowa

Miasto Limanowa uzyskało dofinansowanie w wysokości 79 992,00 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

W ramach projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”  zostało zakupionych 66 sztuk laptopów wraz z wyposażeniem tj. kamera, słuchawki oraz dostęp do internetu. Sprzęt został przekazany Dyrektorom szkół działających na naszym terenie w ilościach:

– Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w Limanowej – 23 zestawy
– Szkoła Podstawowa Nr 2 w Limanowej – 11 zestawów
– Szkoła Podstawowa Nr 3 w Limanowej – 12 zestawów
– Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 4 w Limanowej – 20 zestawów

Projekt ten jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze naszego Państwa stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.