Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Rusza budowa Otwartej Strefy Aktywności

W dniu dzisiejszym (tj. 27.05.2020 r.) nastąpiło przekazanie terenu pod plac budowy Otwartej Strefy Aktywności przy ul. Bronisława Czecha w pobliżu prywatnego przedszkola i siedziby Limanowskiego Domu Kultury.

Kompleks rekreacyjno-sportowy składać się będzie z siłowni zewnętrznej i placu zabaw. Inwestycje wykona, wyłoniona w drodze postępowania przetargowego, firma EPX Architektura Ogrodowa z Pustkowa. Zakończenie przewidywane jest na koniec czerwca br.

Zgodnie z projektem opracowanym przez arch. Justynę Szewczyk, strefa podzielona zostanie na siłownię i plac zabaw wyposażony w urządzenia do rekreacji i zabawy. Zaprojektowano następujące urządzenia gimnastyczne: biegacz, motyl/prasa ręczna, narciarz podwójny, przywodziciel, odwodziciel, wioślarz, twister, wahadło.

Ponadto plac zostanie wyposażony w ławkę w formie pierścienia, 10 ławek prostych, kosze na śmieci, lampki solarne, stojak rowerowy, karuzelę, zestaw sprawnościowy z wieżą, linearny zestaw sprawnościowy, sześciobok sprawnościowy, huśtawkę wahadłową podwójną: typu bocianie gniazdo oraz siedzisko, balansującą belkę sprawnościową. Będzie też stół do gry w szachy i chińczyka wraz z ławkami. Celem niniejszej inwestycji jest stworzenie przestrzeni umożliwiającej dzieciom i dorosłym właściwy rozwój psychofizyczny oraz poprawę warunków do aktywności ruchowej.

Miasto Limanowa pozyskało środki na budowę kolejnego miejsca rekreacyjnego w ramach rządowego programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym tzw. Otwartą Strefę Aktywności (OSA) Edycja 2019 z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Galeria

Wróć do góry