Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

„PRZEWODNIK MIEJSC NIEZWYKŁYCH” – konkurs

Wiedzą Państwo, jak to zawsze jest, odwiedzenie czegoś, zobaczenie wyjątkowych i cennych zabytków lub miejsc, odkładamy na później. Bo dużo pracy, bo rodzina, bo dzieci, bo nie ma pośpiechu…szczególnie gdy chodzi o miejsca i rzeczy najbliższe. Teraz musimy dla dobra nas wszystkich pozostawać w domach. Wykorzystajmy ten czas i zróbmy wspólnie plany na przyszłość. Co Państwo chcieliby zobaczyć i zwiedzić gdy epidemia się zakończy?


Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej ogłasza konkurs na „PRZEWODNIK MIEJSC NIEZWYKŁYCH” w powiecie limanowskim. Musimy w tym miejscu zastrzec, że nie szukamy miejsc oczywistych czy ogólnikowych lokalizacji, a miejsc i rzeczy prawdziwie NIEZWYKŁYCH z terenu całego powiatu (czyli nie tylko zabytkowy kościół czy pomnik, ale np. zapomniana kapliczka w lesie, obraz prezentujący nietypowy motyw, pięknie rzeźbiona ławka kolatorska, dawno opuszczone grodzisko porośnięte rododendronami czy ruiny obiektu przemysłowego).

Mamy szanowni Państwo takie muzealnicze marzenie, by później w czasie realizacji tej listy nasz profil na facebook’u stał się miejscem dzielenia się wrażeniami z tych wypraw.

Trzymamy kciuki za przyszłe wędrówki. A teraz zachęcamy do wizyty na profilu muzeum: https://www.facebook.com/MuzeumRegionalneZiemiLimanowskiej/photos/a.459528834093772/2942618102451487/?type=3&theater i do pisania w komentarzach jakie niezwykłe miejsca i zabytki powinny znaleźć się na takiej liście życzeń.

Wbrew temu co mówi się o muzealnikach, lubimy prace w plenerze, więc może my też spakujemy wtedy do plecaków aparat, notatnik historyka oraz historyka sztuki i odkryjemy na nowo tajemnice skarbów ziemi limanowskiej, które znajdą się na naszej wspólnej liście.

Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej

Wróć do góry