Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Zamknięcie placówek oświaty

W związku z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącą zagrożenia koronawirusem od 12 marca br., zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze we wszystkich szkołach podstawowych na terenie Miasta Limanowa.


Zgodnie z wytycznymi w dniach od 12 i 13 marca br.
– żłobek i  przedszkola będą prowadziły zajęcia  dla wszystkich  dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić w tych dniach opieki,
– w szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, natomiast szkoły podstawowe będą  prowadziły działania opiekuńcze dla uczniów, którym rodzice nie są w stanie w tych dniach zapewnić opieki.
Prosimy jednak rodziców, aby dołożyli starań i zapewnili jak najszybciej swoim dzieciom opiekę w domu.


Od 16 marca br. (poniedziałek) szkoły, przedszkola i żłobek
zostaną zamknięte do 25 marca


Zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców Miasta Limanowa o bardzo poważne potraktowanie apelu Ministra Zdrowia. Prosimy z uwagą przeczytać apel, w którym zawarta jest wielka troska o nas wszystkich.

Z apelem do społeczeństwa zwrócił się minister zdrowia Łukasz Szumowski. – To apel do wszystkich, którzy będą przez 14 dni nie chodzili do szkoły, na uczelnie: to nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny. Ten błąd został popełniony we Włoszech. Młodzież chodziła do klubów, restauracji, na spotkania towarzyskie. To czas kwarantanny naszego społeczeństwa, powinniśmy spędzić go w domach. Poważnie potraktujmy to ryzyko. Nawet jeżeli sami jesteśmy młodzi i statystycznie nie grozi nam wielkie ryzyko, to możemy być przyczyną nawet śmierci osób starszych, chorych, o obniżonej odporności. Bądźmy odpowiedzialni. Jeśli nie wiemy co zrobić, zadzwońmy na infolinię, sprawdźmy stronę ministerstwa i reagujmy tak jak mówią procedury – mówił minister. – To działania prewencyjne, obecnie nie ma żadnego zagrożenia, chcemy wyprzedzić ewentualne pasy transmisyjne dla wirusa – zaznaczył Łukasz Szumowski.

Specustawa wprowadziła dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla rodziców dzieci do lat 8.
By otrzymać świadczenie, wymagane jest złożenie oświadczenie dla pracodawcy – wzór będzie do pobrania na stronie ZUS. Rodzice mają podjąć decyzję, które z nich skorzysta ze świadczenia.

Aby dobrze zastosować się do apelu Ministra Zdrowia prosimy możliwie jak najwięcej spraw urzędowych załatwiać drogą elektroniczną, telefonicznie, a w przypadku konieczności kontaktu osobistego zachować odpowiednie procedury bezpieczeństwa.

Wróć do góry