Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Udany początek nowego sezonu i 12 medali karateków ARS Limanowa – JONIEC Team

W dniu 1 marca 2020 r. w hali sportowej w Łukowicy obył się VII Otwarty Turniej Karate Kyokushin INPAKUTO CUP. Organizatorem zawodów była sekcja Nowosądeckiego Klubu Karate Kyokushin w Łukowicy – „Inpakuto” kierowana przez sensei Edward Krawczyka (2 dan). Sędzią głównym zawodów była sensei Ewa Pawlikowska z Nowego Targu, zaś sędzią technicznym shihan Andrzej Krawontka (5 dan) z Nowego Sącza.


W turnieju, w konkurencjach kata i kumite rywalizowało blisko 200 zawodników z Biecza, Gorlic, Krakowa, Limanowej, Nowego Targu, Nowego Sącza, Sanoka, Starego Sącza, Starej Wsi, Tarnowa, Wieliczki, Zakopanego oraz Łukowicy. Turniej odbył się pod patronatem Wójta Gminy Łukowica – Pana Bogdana Łuczkowskiego, a gośćmi honorowymi turnieju byli Poseł na Sejm RP – Pani Urszula Nowogórska oraz Wicewojewoda Małopolski – Pan Józef Leśniak.

ARS Limanowa – JONIEC Team reprezentowała 20 osobowa grupa karateków:
Twaróg Amelia, Ćwik Karolina, Dominik Marcelina, Szewczyk Natalia, Szewczyk Magdalena, Szewczyk Anna, Stach Justyna, Twaróg Iza, Kurek Anna, Szumilas Alicja, Śliwa Zofia, Othaniel Emilia, Limanówka Mikołaj, Limanówka Filip, Królik Witold, Ćwik Przemysław, Filipek Konrad, Kamenczak Adrian, Kądziołka Arkadiusz i Kądziołka Jakub.

Zawodnikom jak zwykle towarzyszyła liczna grupa najwierniejszych kibiców, czyli ich rodzice oraz ich trener sensei Arkadiusz Sukiennik (4 dan).

Turniej w Łukowicy nie był dużą imprezą pod względem ilości zawodników, ale co ważne rywalizacja sportowa przebiegała na wysokim poziomie, a większość konkurencji była licznie „obsadzona”. Warto również nadmienić, że inaczej niż w większości zawodów tego typu w tym turnieju odbywały się walki o 3 miejsce.

Turniej ten był dobrą okazją zarówno dla początkujących jak i dla tych bardziej doświadczonych zawodników by sprawdzić swoje umiejętności przed nowym sezonem.
Wszyscy podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika (4 dan) zaprezentowali się w Łukowicy z bardzo dobrej strony, zdobywając łącznie 12 medali, w tym 4 złote, 3 srebrne i 5 brązowych.

Miejsca na podium zajęli:
• Szumilas Alicja – 1 miejsce w kata młodziczek oraz 1 miejsce w kumite młodziczek
• Szewczyk Magdalena – 1 miejsce w kata kadetek i 3 miejsce w kumite kadetek -35kg
• Stach Justyna – 1 miejsce w kumite juniorek -55 kg
• Twaróg Iza – 2 miejsce w kumite juniorek -55 kg
• Ćwik Karolina – 2 miejsce w kata dziewcząt
• Kądziołka Jakub – 2 miejsce w kumite juniorów open
• Szewczyk Anna – 3 miejsce w kumite kadetek
• Kamenczak Adrian – 3 miejsce w kumite młodzików -50 kg
• Kądziołka Arkadiusz – 3 miejsce w kumite młodzików +50 kg
• Limanówka Mikołaj – 3 miejsce w kumite chłopców

Dyspozycja karateków ARS Limanowa – JONIEC Team, jaką zaprezentowali w Łukowicy pozwala z optymizmem myśleć o zbliżającym się sezonie. Szczególnie cieszy postawa zawodniczek i zawodników, którzy już niedługo, bo 21 marca br. będą rywalizować w poważnych zawodach, tj. w organizowanych przez Polski Związek Karate – Mistrzostwach Makroregionu Południowego w Karate Kyokushin i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Karate Kyokushin, które w tym roku odbędą się w Krakowie.

Szczególnie bardzo dobry start odnotowali i na wyróżnienie zasługują: Alicja Szumilas, która w bezdyskusyjnym stylu zdominowała kategorię młodziczek zarówno w konkurencji kata oraz kumite, Szewczyk Magdalena, która również zdobyła dwa medale – złoty w kata kadetek oraz brązowy w kumite kadetek. Kolejne zawodniczki, które świetnie zaprezentowały się w Łukowicy to: Stach Justyna, która w bezdyskusyjnym stylu wywalczyła złoty medal w kumite juniorek -55kg i kolejny raz potwierdziła swoje wysokie umiejętności i talent oraz Twaróg Iza, która również w konkurencji kumite juniorek -55kg wywalczyła srebrny medal ulegając jedynie swojej klubowej koleżance, wspomnianej wyżej Justynie Stach. Na wielkie barwa za swoje umiejętności, odwagę oraz ducha walki zasługuje Jakub Kądziołka, który w kumite juniorów open wywalczył srebrny medal. Wspomnieć trzeba, że nasz medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Karate Kyokushin i Pucharu Polski Karate Kyokushin waży 59 kg, a w Łukowicy zdecydował się walczyć z przeciwnikami cięższymi o 25 i więcej kilogramów. Jakub miał szansę na złoty medal, ale niestety podczas walki półfinałowej odniósł kontuzję, która skutkowała podjęciem decyzji o rezygnacji z walki o złoty medal.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy uzyskanych wyników i dobrej postawy, jaką zaprezentowali podczas turnieju w Łukowicy.

Członkowie i zawodnicy ARS Limanowa składają podziękowania za okazaną pomoc
i wsparcie firmom JONIEC, PDM LIMDROG i PAK-FOL oraz Burmistrzowi Miasta Limanowa – Panu Władysławowi Bieda. Dziękujemy!


ARS KLUB KYOKUSHINKAI

Galeria

Wróć do góry