Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Podsumowanie XXII Plebiscytu na Najpopularniejszego piłkarza i trenera Ziemi Limanowskiej

W dniu 29.02.2020 r. odbyło się uroczyste podsumowanie XXII Plebiscytu na Najpopularniejszego piłkarza i trenera Ziemi Limanowskiej w 2019 roku. Uroczysta gala odbyła się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Limanowej.


W podsumowaniu wziął także udział Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, który przekazał gratulacje oraz wręczył nagrody rzeczowe trenerom i zawodnikom z terenu miasta Limanowa.

Poniżej publikujemy wyniki XXII Plebiscytu na Najpopularniejszego piłkarza i trenera Ziemi Limanowskiej w 2019.

MKS LIMANOVIA –  DRUŻYNA ROKU – DRUŻYNA ORLIKÓW MKS LIMANOVIA
Drużyna U-11 MKS Limanovia i ich wspaniały sukces w III Pucharze Prezesa PZPN w halowej piłce nożnej. Po zwycięstwach w turniejach: powiatowym, okręgowym i wojewódzkim dotarła do finału centralnego gdzie po znakomitych meczach wywalczyła tytuł mistrzowski! Królem strzelców turnieju finałowego został także zawodnik MKS Limanovia – Przemysław Gołąb. Bramki zdobyte przez Przemysława Gołąb (z meczu finałowego) i Witolda Mrożka (z meczu półfinałowego) znalazły się w piątce najładniejszych bramek finału centralnego.

Szkoleniowcy: Sebastian Wójcik oraz Tomasz Sebastjański
Kierownik drużyny: Dariusz Mrożek
Prezes MKS Limanovia: Janusz Bugajski

Najpopularniejszy trener grup młodzieżowych

Łątka Mateusz /LKS”Płomień” Limanowa/ (484 głosy)

Mateusz Łątka w LKS Płomień Limanowa trenuje Żaków oraz Orlików. Od stycznia 2020 prowadzi również drużynę Młodzików. Od 2016 roku kiedy to objął funkcję trenera najmłodszych grup rozpoczął się świetny okres dla LKS Płomień. Obecnie jego zespoły są bardzo liczne, a dzieci bardzo chętnie trenują na ciekawych zajęciach. Rodzice mają pełne zaufanie do trenera, który ma świetne podejście do najmłodszych. Obozy wyjazdowe drużyn młodzieżowych m.in do Trzebnicy, Białego Dunajca, Jastarni są niezapomniane, przez wymagające treningi, ale i świetną zabawę oraz wspaniałą atmosferę jaką tworzy Trener Mateusz. Drużyny, które prowadzi wykazują duży potencjał szczególnie roczniki 2010 oraz 2011. Radzą sobie coraz lepiej w rozgrywkach ligowych. Zarząd klubu postanowił postawić w większej mierze na Trenera Mateusza i od stycznia prowadzi również drużynę Młodzików. Dodatkowo będzie pomagał przy prowadzeniu seniorskiej drużyny Płomienia jako asystent.

Najpopularniejszy piłkarz IV ligi


1. Krzyżak Maciej /MKS”Limanovia”/ (397 głosów)
Swoją pierwszą przygodę z piłką nożną zaczął w AKS Ujanowice, gdzie grał w trampkarzach. Następnie przeniósł się do Limanovii, w której grał kolejno od trampkarza, juniora młodszego – z którym między innymi zdobył awans do Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych, oraz juniora starszego – gdzie był kapitanem drużyny, z którą zdobył III miejsce w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych, aż do upragnionego celu jakim jest reprezentowanie seniorskiej drużyny MKS Limanovia. Przez pół roku grał także w futsalowej drużynie BSF Bochnia. Jego marzeniem jest awans „Trójkolorowych” do III ligi i gra na tym poziomie rozgrywkowym oczywiście w limanowskim zespole. Jego pozycja na boisku to: środkowy pomocnik.

2. Witek Szymon /MKS”Limanovia”/ (268 głosów)
Wychowanek Gromu Grzechynia. W latach 2010-2013 zawodnik Hutnika Kraków. Z tym klubem awansował do III ligi w sezonie 2011/2012. Jego dobra postawa na szczeblu
3-ligowym zaowocowała transferem do Wisły Kraków w 2013 roku. W rundzie jesiennej sezonu 2015/2016 otrzymał szansę występu w Ekstraklasie, w spotkaniu Wisły Kraków z Pogonią Szczecin. Następnie, z powodów osobistych przeniósł się  na Limanowszczyznę.
W 2016 roku Szymon Witek został piłkarzem KS Tymbark i miał duży udział w utrzymaniu Tymbarku w IV lidze. Od początku 2017 roku jest zawodnikiem MKS Limanovia i wiodącą postacią drużyny. Gra na pozycji prawego obrońcy.

3. Pławecki Paweł /MKS”Limanovia”/ (177 głosów)

Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął w wieku 10 lat w LKS Jaworzanka, którego jest wychowankiem. W 6 klasie szkoły podstawowej przeszedł do Laskovii, gdzie grał w trampkarzach i juniorach starszych, a następnie jako junior grał w seniorach KUKS Laskovia pod okiem Mirosława Smolenia, aktualnego trenera trampkarzy Limanovii. W sezonie 2017/2018 dołączył do Limanovii do drużyny juniorów starszych, gdzie przez dwa sezony trenował go trener Łukasz Bukowiec. Przez te dwa sezony udało mu się zdobyć z drużyną Limanovii III miejsce w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych. Jako junior miał także okazję trenować z seniorami Limanovii u trenera Andrzeja Paszkiewicza oraz zadebiutować wówczas w 4 lidze. Po skończeniu wieku juniora pozostał nadal w Limanovii w pierwszej drużynie, gdzie ma ambicja grać regularnie w pierwszym składzie, zatem przykłada się mocno do treningów. W ostatnim meczu ligowym 2019 roku zagrał w podstawowym składzie i strzelił zwycięską bramkę głową dla zespołu Limanovii w spotkaniu z GKS Drwinia. Jego nominalne pozycje na boisku to: napastnik lub środkowy pomocnik.

PIŁKARSKIE TALENTY

MIKOŁAJ WRONA /MKS LIMANOVIA/CRACOVIA KRAKÓW/
Jego przygoda z piłką zaczęła się już od 6 roku życia, gdzie zaczął trenować w AP Limanovia i stało się to jego pasją i dążeniem do zrealizowania największych marzeń piłkarskich. Potem przechodził coraz wyżej i znalazł się w MKS Limanovia. Tam zdobywał kolejne doświadczenia  z trenerami Adamem Gawlikiem, Sebastianem Wójcikiem i Mirosławem Smoleniem, u których nauczył się podstaw piłkarskich i dzięki nim pokochał tą dyscyplinę jeszcze bardziej. Nadszedł czas, że musiał się rozstać z Limanovią i przeszedł do MKS Cracovia – tam aktualnie trenuje go Sebastian Lutak i Tomasz Skrzypek, u których doskonali zdobyte umiejętności, a trenuje tam od sierpnia 2019 roku. Wyróżnia go charakter, zawziętość oraz determinacja w dążenia do wymarzonego celu. Jak sam mówi: „Największy sukces jeszcze przede mną! W tym wszystkim Rodzice zawsze mi pomagają i są przy mnie”.

Tytułem działacza roku 2019 zostają wyróżnieni:

Zbigniew TWARÓG – Członek Zarządu MKS”Limanovia”, Przewodniczący Rady Trenerów Podokręgu Piłki Nożnej w Limanowej


Były zawodnik MKS ”Limanovia”,były sędzia piłkarski, działacz społeczny m.in.: MKS „Limanovia”, oraz Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej, gdzie przez wiele lat pełnił społeczną funkcję Przewodniczącego Komisji Gier i Dyscypliny, a obecnie Przewodniczącego Rady Trenerów Podokręgu. W latach 1997 – 2000 pełnił funkcję Członka Zarządu OZPN w Nowym Sączu. Aktualnie trener piłkarski z licencją UEFA B prowadzi szkolenie z drużyną juniorów młodszych MKS „Limanovia”. Największe sukcesy odniósł jako trener drużyny trampkarzy MKS”Limanovia” awansując do małopolskiej ligi trampkarzy, a następnie utrzymał drużynę w tej klasie rozgrywkowej przez pełne 3 sezony rozgrywkowe. Wniósł ogromne zasługi dla rozwoju piłki młodzieżowej na terenie miasta Limanowa i powiatu limanowskiego.

Mirosław TWARÓG – Prezes  LKS „Płomień” Limanowa

Wychowanek LKS „Płomień” Limanowa, w latach 2001 – 2010 zawodnik drużyny trampkarzy, juniorów i seniorów, w barwach LKS”Płomień” rozegrał ponad 200 spotkań piłkarskich. Po zakończeniu czynnej kariery piłkarskiej, działacz klubu, a od roku 2011 pełni społeczną funkcję Prezesa Klubu. Mimo młodego wieku wykazał się ogromnym zaangażowaniem w pracy społecznej oraz niezwykłą umiejętnością pozyskania do społecznej pracy w klubie wielu młodych wiekiem działaczy, przy tym odznacza się zmysłem organizacyjnym  i znajomością podstaw formalno – prawnych dot. działalności organizacji społecznych. W Podokręgu pełni społeczną funkcję Członka Komisji Dyscypliny. Kierowany przez niego Klub prowadzi drużynę seniorów oraz drużyny piłkarskie we wszystkich kategoriach wiekowych od skrzata do juniora.

autor: Stanisław Strug
fot.: archiwum Limanowski Podokręg Piłki Nożnej

Galeria

Wróć do góry