Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Limanowski Dom Kultury ogłasza nabór do Limanowskiej Orkiestry Kameralnej

Limanowska Orkiestra Kameralna to projekt muzyczny, który powstał w 2016 roku. Od początku istnienia działalność zespołu jest finansowa przez Limanowski Dom Kultury. Do 2019 roku Kierownikiem Artystycznym LOK był kompozytor Sebastian Szymański. Zespół ma na swoim koncie już wiele występów w naszym regionie, jak i w Polsce, m.in. w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Nowym Sączu, Jurkowie, Dobrej, Szczyrzycu. Repertuar orkiestry obejmuje dzieła od ostatnich twórców baroku, aż do muzyki współczesnej ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskich kompozytorów. Orkiestra wykonuje również muzykę oratoryjną, filmową i rozrywkową.


Od 2020 roku nowym Kierownikiem Artystycznym Orkiestry jest Krystian Jaworz – kompozytor i aranżer. Ukończył studia na  Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie trąbki klasycznej oraz fortepianu jazzowego. Współtwórca duetu Surreal Players. Na stałe współpracuje z zespołami Max Klezmer Band, Groove Set, Agata Kulis Music, Gurgul Band, Giles Barratt Quartet. Przez kilka lat był klawiszowcem legendarnego zespołu Pudelsi oraz współpracował z Haliną Frąckowiak. Koncertował w Polsce, USA (Nowy Jork, Boston, Filadelfia, Waszyngton), Francji, Austrii, Niemczech, Danii, Włoszech, Węgrzech, Czechach, Słowacji.

Do obecnego składu Orkiestry poszukujemy muzyków grających na instrumentach:
– skrzypce
– altówka
– wiolonczela
– kontrabas/gitara basowa
– perkusja

Muzyków chętnych do współpracy zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 18 3371603 / 502542442

Na miejscu zapewniamy pianino cyfrowe oraz perkusję.

Próby będą odbywać się w tymczasowej siedzibie Limanowskiego Domu Kultury przy ul. Reymonta 3 w Limanowej (budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4).


Limanowski Dom Kultury

Wróć do góry