Deklaracja dostępności
Bez kategorii

Limanowscy Artyści Miastu

W najbliższą sobotę i niedzielę Limanowianie będą obchodzić wyjątkowy jubileusz 450-lecia nadania praw miejskich. 11 kwietnia br. w Limanowskim Domu Kultury będzie miała miejsce inscenizacja historyczna, uroczysta sesja Rady Miasta oraz Koncert Jubileuszowy „Limanowscy artyści miastu”. Zapraszamy!

Władze miasta Limanowa zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w uroczystych obchodach święta, które zaplanowano na 11 i 12 kwietnia br.
Zapraszamy!

PROGRAM OBCHODÓW

450-LECIA MIASTA LIMANOWA

KONCERT JUBILEUSZOWY

„Limanowscy Artyści Miastu”

Limanowski Big Band – Orkiestra Dęta „Echo Podhala” działa od 92 lat. Jej założycielem i wieloletnim dyrygentem był ś.p. Mieczysław Mordarski. W 1965r. funkcję dyrygenta i kierownika przejął i pełnił do roku 2010 Ludwik Mordarski. Od 2014 roku funkcję kierownika artystycznego Echa Podhala objął Pan Marek Michalik. Zdobywając liczne nagrody na konkursach i festiwalach, orkiestra rozsławia miasto i region  w Polsce i Europie. Orkiestra jest najdłużej działającym zespołem upowszechniającym kulturę muzyczną na terenie Miasta Limanowa i na stałe wpisała się w jego pejzaż kulturalny.

Więcej …

REPERTUAR
„Tico Tico”
„Gloria Sancti”
„Polka


JADWIGA POSTROŻNA – mezosopran

Doktor sztuki w dziedzinie wokalistyki. Absolwentka Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im K. Lipińskiego we Wrocławiu. Początkowo kształciła się w PSM IIst. w Nowym Sączu w klasie mgr Małgorzaty Miecznikowskiej-Gurgul a następnie w 2002 r. rozpoczęła studia w klasie dr.hab Tadeusza Pszonki. Swoje umiejętności wokalne rozwijała m.in. pod kierunkiem Heleny Łazarskiej,  Carol Richardson, Teresa Żyli-Gary, Cristiny Miatello i innych biorąc udział w wielu prestiżowych kursach mistrzowskich w Polsce i za granicą. Laureatka wielu konkursów wokalnych w Polsce i za granicą. (Warszawa, Bydgoszcz, Nowy Sącz, Krynica Zdrój, Kudowa Zdrój, Bułgaria, Czechy). Za szczególne osiągnięcia artystyczne otrzymała stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2006/07, 2007/08), a także Małopolskiej Fundacji Stypendialnej (2007/08) oraz FWP- stypendium artystyczne (2005/2008). Brała udział w wielu prestiżowych festiwalach operowych m.in. w Szwajcarii, Niemczech, a także Warszawie, Karpaczu i Krynicy Zdroju.  Od wielu lat współpracuje z Chórem Mieszanym Canticum Iubilaeum z Limanowej oraz Chórem Ars Cantandi z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu śpiewając partie solowe, a także prowadząc warsztaty wokalne. Od roku 2011 jest solistką Opery Wrocławskiej. Na deskach tego teatru można ją zobaczyć w największych rolach mezzosopranowych takich jak Santuzza, Dalila, czy Carmen, a także wielu innych.

Więcej ….


REPERTUAR
Jacques Offenbach – Aria ze śmiechem z operetki „Periccola”
Frederik Loewe – Przetańczyć całą noc – aria Lizy z musicalu „My Fair Lady”
Jan Stefani – Nie wiem co to sie w tym świeci – aria Doroty z opery „Krakowiacy i Górale”

Akompaniament –  Edyta Lachor-Mitkowska

 

MARTA WILK z domu. Piszczek

Urodziła się w Limanowej. Już od dziecka była związana z muzyką, uczęszczając do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia a potem II stopnia w klasie wiolonczeli. Jednak zawsze najbardziej lubiła śpiewać. Swoją edukację wokalną rozpoczęła w klasie Grażyny Kapralskiej w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Krakowie i kontynuowała na Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Wokalno – Aktorskim w klasie śpiewu solowego pod kierunkiem Anny Kościelniak. Studia ukończyła z wyróżnieniem. Prowadząc działalność koncertową, współpracowała z wieloma filharmoniami i orkiestrami w Polsce i za granicą, wykonując partie mezzosopranowe. W 2000 roku związała się z Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Miała tam okazję zmierzyć się z repertuarem nieco lżejszym, biorąc udział w spektaklach muzycznych t. j. Jesus Christ Superstar, Rocky Horror Show, Dyzma i in. Jej inklinacje muzyczne zaczęły oscylować w kierunku musicalu i piosenki poetyckiej. Wykonując z sukcesem ten repertuar, stała się laureatką wielu konkursów m. in. I Nagrody na Festiwalu Piosenki Francuskiej Lubin 2003, Nagrody na Festiwalu   im. A. German Zielona Góra 2004. Jest także finalistką Konkursu im. A. Osieckiej w Warszawie w 2004 roku. Od 2006 roku zajęła się wyłącznie repertuarem rozrywkowym. Jej szerokie możliwości wokalne pozwalają jej na ciekawe zestawienia repertuarowe, od utworów musicalowych i rewiowych, poprzez piosenkę poetycką aż do smooth jazzu.

Więcej …

REPERTUAR
Padam,padam z rep. Edit Piaf
Parole z rep. Dalidy
Człowieczy los z rep. Anny German

 

ŁUKASZ JEMIOŁA

Urodzony w Limanowej, związany z Lublinem, piosenkarz, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów, który odnosi sukcesy na międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach muzycznych, między innymi laureat Studenckiego Festiwalu Piosenki, Festiwalu Marka Grechuty w Krakowie, Ogólnopolskiego Festiwalu piosenki Retro w Warszawie, OSPA (dwukrotny laureat), Festiwalu Piosenki Filmowej w Toruniu, Festiwal Bardów w Żytomierzu ( Ukraina).

Więcej …
REPERTUAR
Jeżeli kiedyś, sł. J. Słowacki, muz. Ł. Jemioła
Gdy dziewczyna idzie spać, sł. K. Piątkowska, muz. Ł.Jemioła
Rozłączeni, sł. J. Słowacki, muz. Ł. Jemioła


Zespół Regionalny „Limanowianie”

Zespół istnieje od 1969 roku. Swoją nazwę przyjął od nazwy miasta i regionu. Celem działalności zespołu jest kultywowanie tradycji i wartości kulturowych regionu. Członkami zespołu są śpiewacy, tancerze i muzycy ludowi. Zespół występował wielokrotnie zagranicą. Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „LIMANOWIANIE” ma siedzibę i działa przy Limanowskim Domu Kultury. Wieloletnia działalność artystyczna zespołu wieńczy lata pracy wielu ludzi i ogrom ich zaangażowania. Umiłowanie rodzinnej ziemi i folkloru oraz właściwa atmosfera przyczyniły się do osiągnięcia tak znaczących sukcesów. W zeszłym roku zespół obchodził 45 lecie działalności.

Więcej …

REPERTUAR:
Krakowiak – „Limanowskie góry”
Walc – „Wszystko się w polu”
Polka – „Bez nogę”
Taniec chodzony – „Przepiórka”
Polka – „Raśko”

Galeria

Wróć do góry